MojElektromobil
eAutoportal 21. septembra 2017

Už o mesiac nám automobilka Mitsubishi predstaví na autosalóne v Tokiu koncept svojho nového elektromobilu Mitsubishi e-Evolution Concept. Bude sa jednať o výkonné a progresívne „SUV-kupé“. K nahliadnutiu máme prvý teaser.

Nie je tomu tak dávno, čo sa stala automobilka Mitsubishi súčasťou aliancie Renault-Nissan. Ako sme vás už informovali, rozšírená aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi má v oblasti elektromobility obrovské plány. Okrem iného chce do 6 rokov uviesť na trh 12 čistokrvných elektromobilov. A jedným z nich bude aj elektrické SUV-kupé Mitsubishi e-Evolution Concept.

Náš tip
Aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi prinesie 12 nových elektromobilov

mitsubishi e-evolution concept teaser

Bude sa jednať o druhý elektromobil japonskej automobilky. Tým prvým je malé mestské vozidlo Mitsubishi i-MiEV, ktoré je v Európe známe ako Peugeot iOn a Citroën C-Zero. Na trhu je už od roku 2009, takže si Mitsubishi dáva s jeho nasledovníkom poriadne na čas. Na druhej strane treba povedať, že Mitsubishi má vo svojom portfóliu jeden z najúspešnejších plug-in hybridov. Tým je Mitsubishi Outlander PHEV, ktorý sa stal minulý rok najpredávanejším plug-in hybridom v Európe, keď sa ho predalo viac ako 21 000 kusov.

Symbol novej éry

A na tieto predajné čísla bude chcieť Mitsubishi určite nadviazať aj svojim novým elektromobilom, ktorý má byť podľa slov automobilky symbolom novej éry, dlhodobého rastu a udržateľného rozvoja. Teaser naznačuje, že by sa mohlo jednať po dizajnovej stránke o skutočne odvážne, progresívne vozidlo. Ponúkne vysoký výkon, aerodynamické tvary, pohon všetkých kolies a umelú inteligenciu na palube. Podrobnejšie informácie sme sa však nedozvedeli. Budeme si tak musieť počkať minimálne do 25. októbra, kedy sa nám koncept Mitsubishi e-Evolution oficiálne predstaví.

Zdroj: tlačová správa

21. septembra 2017
Fotománia

+