MojElektromobil

Spoločnosť Volkswagen do popredia tlačí svoj elektrický model ID.3, ktorý bude dostupný len v Európe. No podľa dostupných informácií plánuje aj výrobu plne elektrického mikrobusu.

Toto elektrické vozidlo by sa do výroby malo dostať niekedy v roku 2022. Výrobným domovom sa mu stane Nemecko, odkiaľ bude prebiehať export do celého sveta vrátane USA. Informácie pre portál MotorTrend potvrdil šéf Volkswagenu v USA, Johan de Nysschen.

Koncept pripravovaného mikrobusu bol predstavený ešte v roku 2017. Veľa podrobností uvedených nebolo, no spomínal sa pohon všetkých 4 kolies a dvojica elektromotorov s maximálnym výkonom 369 koní, teda 275 kW. Koncept bol označovaný menom ID.Buzz, no dodnes nie je potvrdené, či sa tak bude volať aj finálna produkčná verzia.

Toto je v podstate všetko, čo o tomto modeli momentálne vieme. Dobrou správou je to, že konečne sa dozvedáme, kedy a kde sa začne vyrábať. Nechajme sa teda prekvapiť, do akej miery bude finálny model zodpovedať prezentovanému konceptu.

Náš tip
Legendárny mikrobus od VW sa vracia ako čisto elektrický. Vieme detaily
17. februára 2020
Zdroj: Motor1

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+