MojElektromobil

Mercedes-Benz pilne pracuje na väčšom rošírení ponuky elektromobilov. Aktuálne testuje pripravované modely EQS, EQE a ich SUV verzie. Fanúšik ich natočil pri nabíjaní v nabíjacom parku Ladepark Kreuz Hilden pri Dusseldorfe.

Mercedes tvrdí, že modely EQS, EQE, EQE SUV a EQS SUV budú kľúčové pre úspech elektromobilov v Mercedese. Práve tieto modely teraz zastihli pri nabíjaní na ultra-fast nabíjacom stojane Fastned s výkonom do 300 kW.

mercedes-benz eqs eqe suv
Mercedes Benz EQE, EQS a EQE SUV (Foto: Mercedes)

Luxusný model EQS poskytne dojazd až 700 km (WLTP) a do predaja sa dostane už budúci rok. Mercedes už potvrdil aj dodávateľa batérií tohto modelu, ktorým bude čínska spoločnosť CATL. Zvyšné spomenuté modely prídu na trh v roku 2022 a Mercedes pripravuje aj kompaktnejšie modely v nasledujúcich rokoch.

Na videu z nabíjacieho parku Kreuz Hilden vidíme dokopy 7 zamaskovaných prototypov EQE, EQS a pravdepodobne EQS SUV. Autor videa bohužiaľ nezachytil, akým výkonom sa vozidlá nabíjajú.

30. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+