MojElektromobil

Tesla a Fastned otvorili najväčší nabíjací hub v Nemecku. Blízko Düsseldorfu vyrástlo spolu 28 ultra-fast nabíjacích stojanov, v budúcnosti ich má byť vyše 60. Okrem toho je tu 44 AC nabíjacích bodov a pekáreň, z ktorej rozvoniava po celom okolí.

Nabíjací park Ladepark Kreuz Hilden

Ultrarýchle aj pomalé nabíjanie

Nabíjací park sa nachádza na diaľničnej križovatke A3 a A46 pri Düssedorfe. Aktuálne je tu nainštalovaných 12 stojanov Tesla Supercharger V3, 8 stojanov Supercharger V2 a 8 stojanov prevádzkovateľa Fastned s výkonom do 300 kW. Celková inštalovaná kapacita je 7 MW, pričom Fastned tu onedlho nainštaluje ďalších 14 stojanov a Tesla by mala nainštalovať ďalších 20 stojanov generácie V3. Okrem toho je tu 44 AC nabíjacích stojanov s výkonom 22 kW.

Nabíjací park Ladepark Kreuz Hilden

Batérie, solárna strecha a efektívne využitie tepla

Nabíjacie stojany majú vlastný prístrešok so solárnymi panelmi, je tu osvetlenie, lavičky, kaviareň a pekáreň. Nachádza sa tu aj batériové úložisko s kapacitou 2 MWh, zvyšok potrebnej energie prevádzkovatelia kupujú zo siete, no aj v tomto prípade ide výhradne o energiu z obnoviteľných zdrojov. Odpadové teplo z nabíjania áut poputuje na vykurovanie budovy a ohrev teplej vody. Viac o tomto projekte si prečítajte tu.

Pozrite si aktuálnu fotogalériu z lokality Ladepark Kreuz Hilden:

18. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+