MojElektromobil

Ďalší elektromobil od Mercedes-Benz – EQS je určite v hľadáčiku mnohých fanúšikov značky alebo podporovateľov elektromobility. Okrem toho, že pôjde o prvý elektrický sedan od Mercedesu, bude zaujímavý aj nadštandardným dojazdom. Automobilka hovorí o 700 kilometroch a spomína sa aj podpora pre 350 kW nabíjanie. Teraz už vieme, že by to mali zabezpečiť batérie od čínskeho výrobcu CATL.

Pôjde o nové batérie?

Mercedes-Benz EQS by sa mal dostať na trh v priebehu budúceho roka. Je preto logické, že sa automobilka snaží zaujať vyššími parametrami, ktoré by o rok mohli byť štandardom aj v iných modeloch. Mercedes ukázal, že vie spraviť dobrý elektromobil už s modelom EQC. Posledné mesiace taktiež ukazuje, ako sa majú robiť plug-in hybridy. Tie ponúkajú vyšší elektrický dojazd a zároveň podporujú aj rýchle DC nabíjanie.

CATL je pripravená vyrábať batérie so životnosťou 2 milióny kilometrov

Dojazd 700 kilometrov podľa normy WLTP teda zabezpečia batérie od firmy CATL. Tá len nedávno oznámila, že je pripravená vyrábať akumulátory so životnosťou 2 milióny kilometrov a 16 rokov. Bolo by určite zaujímavé, ak by sa práve tieto batérie dostali do Mercedes-Benz EQS. Z potvrdených informácií je však istá cell-to-pack technológia akumulátorov s nižšou hmotnosťou a to, že budú vyrábané v nemeckom závode.

Spolupráca s investíciou

K aktuálnej spolupráci Mercedes-Benz a CATL sa vyjadril aj Markus Schäfer z Daimler AG a Mercedes-Benz. Spolupráca má široký rozmer a týka sa ako jednotlivých článkov, tak aj kompletných batériových systémov.

Tvrdí, že sa snažia byť lídrami v oblasti technológií batérií, preto sa rozhodli skĺbiť ich vlastný výskum s odbornými znalosťami silných partnerov: “Zapracujeme prelomové batériové systémy, aby sme vytvorili luxusné udržateľné autá s výborným dojazdom, rýchlosťou nabíjania a bezpečnosťou,” hovorí Markus Schäfer.

Podľa jeho slov má tak práve spolupráca s CATL urýchliť ich transformáciu za CO2 neutralitou. Čínsky výrobca nebude dodávať batérie iba do pripravovaného modelu EQS, ale aj ďalších budúcich generácií produktov z modelového radu EQ.

6. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+