MojElektromobil

Mercedes-Benz patrí k automobilkám, ktoré berú prechod na bez-emisnú dopravu vážne. Jasne o tom hovorí aj ich terajšia flotila elektrických modelov, ktorá sa čoskoro rozrastie o ďalšieho jedinca. Bude ním nové EQC, ktoré si môžeme pozrieť na prvých “špionážnych” fotografiách, informuje Electrek.

Nová generácie elektrického EQC nadviaže na prvý model EQC, ktorý bol zároveň prvým čisto elektrickým model spoločnosti. Predpokladalo sa, že práve tento model sa stane najpredávanejším modelom v USA, no nestalo sa tak. Prvýkrát sa na našom európskom trhu objavilo už v roku 2019. Odvtedy už stihol Mercedes zásobovať náš trh aj SUV modelmi ako EQS SUV, EQE SUV či EQB.

Najnovšie EQC však nepríde v klasickej verzii. Ako môžete už podľa fotografií tušiť, dočkáme sa jeho SUV verzie, vďaka ktorej sa rozrastie rodina elektrických SUV značky. Na fotografiách si môžeme všimnúť, že jednou z hlavných predností vozidla môže byť aerodynamika. Tú majú elektrické modely Mercedesu zvládnutú na jednotku.

EQC SUV | Zdroj: Electrek

Podľa uniknutých informácií by malo prísť EQC SUV na novej platforme “MMA”. Doteraz sa využívala pre elektromobily platforma EVA, ktorú nájdeme napríklad v modeloch EQE a EQS. Očakáva sa, že model EQC SUV bude predstavený niekedy v 2024 alebo 2025, kedy aj príde do predaja.

Okrem toho sa očakáva aj nový elektrický sedan bez označenia “EQ”

Najprv však Mercedes plánuje odhaliť svoj nový elektrický automobil s nižšou cenovkou. Debutovať má na akcii IAA Mobility v Mníchove, no uniknuté fotografie so špeciálnym polepom už kolujú po internete. Elektrický sedan s názvom CLA má konkurovať najmä Tesle Model 3 a Model Y, čo sa odrazí aj na jeho cenovke. Dojazd sa odhaduje niekde na 640 km, zatiaľ čo najnovšie EQC má dostať 480 km.

Mercedes-Benz CLA
Mercedes-Benz CLA | Zdroj: Electrek

S elektrickým nástupcom CLA a GLC na ceste správy naznačujú, že Mercedes sa môže odkloniť od systému pomenovania „EQ“ pri svojich elektromobiloch.

Náš tip
Test BMW iX1 xDrive30: Navonok nudný no vnútri zaujímavý elektromobil
23. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+