MojElektromobil

Tesla náhle posunula odhadovaný termín dodania nových elektromobilov Tesla Model 3 pre zákazníkov z Európy. Ako informuje portál InsideEVs, nové Tesly sa do rúk majiteľov budú v niektorých prípadoch dostávať až v januári 2024. Vyplýva to priamo z oficiálneho online konfigurátora na stránke Tesla.

Ešte pred pár dňami pritom na stránke svietila informácia, že zákazníci svoj objednaný elektromobil môžu dostať ešte v rámci rovnakého mesiaca, kedy vytvorili objednávku. Teraz je ako najskorší možný dátum uvádzaný október 2023 (verzia Long Range), a na niektoré konfigurácie sa má čakať až do spomínaného januára 2024 (verzia Performance).

Oficiálne vysvetlenie tejto zmeny zo strany Tesly chýba. Podľa zdroja z prostredia výrobcu elektromobilov má v pozadí posunutých termínov stáť snaha o vypredanie naskladnených zásob, aby sa následne mohla rozbehnúť výroba modernizovanej verzie Tesla Model 3 známej pod kódovým označením “Project Highland”. Túto nepotvrdenú informáciu podporuje aj skutočnosť, že počet elektromobilov Tesla Model 3 vyrobených pre Európu sa má nachádzať “na najnižšom bode”.

Elektromobil Tesla Model 3 dodávaný pre európskych zákazníkov sa vyrába v Šanghaji. Podľa predošlých informácií má byť výroba “faceliftu Project Highland” spustená v Číne súbežne s domovskou fabrikou Gigafactory Fremont. Ani táto informácia ale nebola zo strany Tesly oficiálne potvrdená. Napriek tomu sa modernizovaný Model 3 už niekoľkokrát objavil na verejnosti počas interných testovacích jázd. Stalo sa tak napríklad v Severnej Amerike a na Novom Zélande.

Náš tip
Tesla chce cenovo dostupný elektromobil vyrábať v Indii. Koľko má stáť?


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. augusta 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+