MojElektromobil

Prvý výrobný prototyp plne elektrického modelu Mercedes EQC priniesli do malého mesta Arjeplog v Laponsku na severe Švédska. Výrobca vybral túto lokalitu, aby otestoval elektromobil v mrazivých teplotách až do mínus 35 stupňov Celzia. Testovanie prebiehalo na snehom pokrytých cestách, v lese a na mrazených jazerách.

Náš tip
NOVÝ MERCEDES TRIEDY A PRÍDE AJ AKO PLUG-IN HYBRID. OMYLOM SME SPOZNALI JEHO ELEKTRICKÝ DOJAZD

Mercedes EQC

„Okrem dynamiky vozidiel na snehu a ľade sa zimné testovanie elektrického vozidla prirodzene zameriava aj na to, ako dobre funguje akumulátor a hnacia jednotka pri nižších teplotách. Nehovoriac o funkciách pre pohodlie, ako je napríklad kontrola klimatizácie a iné, ktoré sú tak rozhodujúce z hľadiska zamerania vozidla. Naše najdôležitejšie skúsenosti vo Švédsku sú založené na tom, že sa môžeme stretnúť priamo s neočakávanými situáciami a získať cenné poznatky – niečo, čo nie je možné dosiahnuť pomocou súčasnej dostupnej technológie pre simuláciu.“ – hovorí Michael Kelz, hlavný inžinier pre program EQC.

Elektromobil z dielne spoločnosti Mercedes by mal ponúknuť 70 kWh batériu s celkovým dojazdom až 310 míľ (takmer 500 kilometrov) na jedno nabitie. Ide však pravdepodobne o hodnoty merané prostredníctvom štandardu NEDC. Podľa podmienok štandardu EPA by sa dojazd mohol pohybovať na úrovni 250 míľ (400 kilometrov). Plne elektrické vozidlo by malo byť vybavené dvojicou elektromotorov (na prednej a zadnej náprave) s celkovým výkonom asi 300 kW a zrýchlením z 0 na 100 km/h pod 5 sekúnd.

„EQC je absolútnym vrcholom, pokiaľ ide o výkon, športové vlastnsoti a užitočnú hodnotu. Rovnako tak aj pocit z jazdy je určite vzrušujúci pre našich zákazníkov – v neposlednom rade aj vďaka pohonu všetkých kolies, ktoré môžeme mimoriadne efektívne vyladiť tu vo Švédsku na zamrznutých jazerách. Následne sú k dispozícii aj inovatívne riešenia v oblastiach, ako je telematika, konektivita a nabíjanie. EQC naozaj prináša začiatok novej éry elektrickej mobility v spoločnosti Mercedes-Benz. “ – pokračuje Michael Kelz zo spoločnosti Mercedes-Benz.

Zdroj: electrek.co

3. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+