MojElektromobil
eAutoportal 29. novembra 2017

Automobilka Mercedes-Benz zverejnila prvé teaser fotografie na nový model triedy A, ktoré sa týkali interiéru. Neuvedomila si však, že na prístrojovom panely svieti ikona, na základe ktorej sme sa omylom dozvedeli, že „áčková“ trieda bude dostupná aj v plug-in hybridnej verzii. Na základe ďalších údajov z „prístrojovky“ sme navyše získali veľmi dobrú predstavu o reálnom elektrickom dojazde. Aby toho nebolo málo, k dispozícii máme aj špionážne fotografie nemaskovaného exteriéru tejto novinky.

O tom, že by mohla mať nová trieda A od Mercedesu aj plug-in hybridný pohon, nepadla doteraz žiadna zmienka. A to či už oficiálna alebo neoficiálna. Tento typ pohonu odhalil až omyl. Prvé upútavkové fotografie interiéru vozidla totiž zachytávajú na digitálnom prístrojovom panely aj ikonu batérie, vedľa ktorej je vyobrazený zostatkový dojazd a aj úroveň kapacity batérie. Na základe toho si môžeme pomerne presne vypočítať reálny dojazd nového modelu Mercedes-Benz triedy A.

Náš tip
Prvé elektrické SUV od Mercedesu je už možné rezervovať. Záujem je veľký

Elektrický dojazd zrejme až 60 km

Displej na jednej z fotografii nás detailne informuje, že vozidlu ostáva dojazd 36 km, pričom kapacita batérie je okolo 73 %. To by znamenalo reálny dojazd cca 50 km. Samozrejme veľmi dôležitým faktorom pre palubný výpočet zostatkového dojazdu elektricky poháňaných vozidiel je naposledy uskutočnená jazda. Ak vodič jazdil predtým s vozidlom ekologicky, priemerný dojazd bude nižší ako zobrazovaná hodnota a naopak. Pravdepodobne však môžeme počítať s papierovým dojazdom okolo 60 km (NEDC).

Náš tip
TEST | Mercedes-Benz GLC 350 e 4MATIC: Definícia všestrannosti

Podľa portálu Auto Evolution by mohol prísť „áčkový“ plug-in hybrid na trh v lete budúceho roku. Sme zvedaví, ako zareaguje na tento „únik“ samotná automobilka. Možno sa už čoskoro dozvieme podrobnejšie informácie o tomto elektrifikovanom modeli.

Zdroj: autoevolution.com

29. novembra 2017
Fotománia

+