MojElektromobil

Mercedes-Benz pripravuje svoj dlho očakávaný plne elektrický počin vo forme luxusného SUV, ktoré by malo prísť na trh pod názvom Mercedes-Benz EQC. Toto vozidlo by malo byť predstavené v horizonte niekoľkých týždňov, pričom automobilka ho už aktívne testovala aj v extrémnych podmienkach. Kým sa však dostaneme k prvému sériovo vyrábanému vozidlu z novej “elektrickej” rodiny EQ, automobilka si pripravila ešte jedno elektrické prekvapenie.

Náš tip
MERCEDES POKRAČUJE V LETNOM TESTOVANÍ SVOJHO ELEKTRICKÉHO SUV EQC | FOTO
Náš tip
TOTO JE PRIPRAVOVANÉ LUXUSNÉ ELEKTRICKÉ SUV MERCEDES-BENZ EQC | VIDEO

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow

Spomínaným prekvapením je koncept plne elektrického superšportového modelu pod názvom Mercedes-Benz EQ Silver Arrow. Toto vozidlo s prakticky otvoreným kokpitom pre jedného jediného jazdca je inšpirované modelom W125 z roku 1937. Vozidlo s duchom minulosti prináša tú najmodernejšiu technológiu a brutálnu elektrickú silu. Zatiaľ však nepoznáme informáciu o tom, kedy a či vôbec sa tento špeciálny kúsok dostane do predaja. Viac záberov na vozidlo si môžete prezrieť na fotografiách nižšie.

“Pred viac ako 80 rokmi strieborné šípy dokázali, že Mercedes-Benz bol priekopníkom na poli rýchlosti, a to okrem iného aj vďaka svojim jedinečným zjednodušeným líniám. Vízia EQ Silver Arrow sa opiera o toto dedičstvo. Predstavuje progresívny luxus a poskytuje prehľad o budúcnosti nášho dizajnu. Výsledkom je, že tento koncept prináša špičkový dizajn a technológie nášho nového produktového radu EQ. ” – hovorí Gorden Wagener, šéf dizajnér spoločnosti Daimler AG.

Novinka by mala podľa dostupných informácií obsahovať vo svojich útrobách bližšie neurčený počet elektromobilov s celkovým výkonom až 738 konských síl. To už je skutočne nálož výkonu aj na superšport. Ešte viac šokujúcou je však maximálna rýchlosť, ktorá sa počas testovania tohto elektromobilu zastavila až na hodnote 432,7 km/h. Vozidlo je napájané batériou s kapacitou 80 kWh, pričom štandardný dojazd na jedno nabitie by sa mal pohybovať na úrovni 400 kilometrov, a to podľa štandardu WTLP.

Galéria fotografií

Zdroj: electrek.co, insideevs.com

27. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+