MojElektromobil

Segment luxusných elektrických SUV odštartovala známa Tesla Model X, ktorú nasledoval napríklad taký Jaguar I-PACE. Svoje slová k tejto téme chcú však povedať aj nemecké automobilky, čoho dôkazom sú aj pripravované elektrické vozidlá Audi e-tron quattro či Mercedes-Benz EQC. A práve druhý menovaný sa objavil ako maskované vozidlo na videu, ktoré zachytáva testovanie.

Náš tip
FINÁLNA VERZIA ELEKTRICKÉHO SUV MERCEDES-BENZ EQC PRÍDE UŽ 4. SEPTEMBRA

Mercedes-Benz EQC | Testovanie

Automobilka Mercedes-Benz sľubuje v útrobách tohto elektromobilu batériu s celkovou kapacitou 70 kWh pre výsledný dojazd až 500 kilometrov na jedno nabitie. Ide však o odhad na základe pomerne optimistického štandardu NEDC, reálny dojazd tak bude pravdepodobne o čosi nižší. Dvojica elektromotorov umiestnená na prednej a zadnej náprave by mala poskytnúť výkon celkovo až 300 kW a zrýchlenie nuly na stovku za slušných 5 sekúnd. Zábery z testovania si môžete prezrieť na videu nižšie.

V minulosti sme si mohli prezrieť „koncept“ verziu, ale aj predprodukčnú verziu. Tá, ktorá sa nachádza na videu jemne zamaskovaná by mala byť už finálna produkčná verzia. Avšak napríklad kolesá sú veľmi podobné tým, ktoré obsahovala už „koncept“ verzia elektromobilu. Nemecký výrobca by mal predstaviť nový model s názvom Mercedes-Benz EQC už v horizonte niekoľkých týždňov.

Zdroj: electrek.co

13. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+