MojElektromobil

Lucid Motors konečne začína výstavbu svojho závodu na výrobu elektromobilov v Arizone po rokoch oneskorení a ťažkostí so získavaním kapitálu.

V roku 2017 oznámila spoločnosť Lucid Motors agresívnu základnú cenu 60 000 dolárov za luxusný elektrický sedan Lucid Air s dojazdom 240 kilometrov a niektorými ďalšími zaujímavými funkciami. V tom čase Lucid tiež predstavil svoj plán na výrobu modelu Air v arizonskom závode v roku 2018 za 700 miliónov dolárov. Mali však ťažkosti pri získavaní kapitálu potrebného na začiatok výstavby závodu.

 

Koncom minulého roka si spoločnosť Lucid prostredníctvom investícií zo Saudskej Arábie získala viac ako miliardu dolárov, čo ich umožnilo splnenie ich plánov z roku 2017.

Teraz, rok po tom, čo zverejnili nové financovanie, oznámili, že stavba je v areáli Casa Grande, Arizona. Zároveň veria, že sú konečne na dobrej ceste. Spomínajú, že začiatok výroby by mal byť do konca roka 2020.

Spoločnosť Lucid Motors hovorí, že teraz začali pracovať na základoch závodu:

„Minulý mesiac miestna komisia pre územné plánovanie definitívne schválila náš viacročný územný plán. Parcelácia pôdy prebehla v septembri, momentálne sa už stavajú základy závodu.“

Vydali niekoľko záberov z procesu:

Akú bude mať nový závod výrobnú kapacitu, zatiaľ nie je známe.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. novembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+