MojElektromobil

Zo Saudskej Arábie mieria v posledných rokoch obrovské finančné investície do rôznych odvetví. Pred nejakou dobou šéf automobilky Tesla Elon Musk naznačoval možnosť odkúpenia akcii spoločnosti ním a jednu z možnosti, kde chcel získať potrebný balík peňazí, bola Saudská Arábia. Tá sa teraz rozhodla skutočne investovať do elektromobilov, ale nie do jeho automobilky. Saudskoarabský štátny fond investoval viac ako miliárdu dolárov do americkej firmy Lucid Motors, ktorá sa zaoberá výrobou športových elektromobilov.

 

Saudská Arábia, ktorej príjmy sú tvorené hlavne z predaja ropy, sa týmto krokom snaží pripraviť na budúcnosť, keď klasické spaľovacie motory pôjdu minimálne u klasických automobiloch do úzadia. Kalifornská spoločnosť Lucid Motors chce v roku 2020 uviesť na trh elektromobil Lucid Air a plánuje novú investíciu použiť na dokončenie výstavby závodu v Arizone. Do roku 2022 by v ňom rada zamestnávala až 2 tisíc ľudí a tomto roku by chcela vyrábať až 130 tisíc áut ročne. Či sa jej to podarí je otázne. Aj skúsenejšia automobilka Tesla mala problém splniť plán 5 tisíc vyrobených elektromobilov tesla Model 3 za týždeň. Úvodná cena vozidla Lucid Air má byť 60 tisíc dolárov.

Zdroj: Insideevs

25. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+