MojElektromobil

Spoločnosť Lucid patrí k výrobcom, ktorí ponúkajú na predaj len elektrické vozidlá. Takých spoločností nie je veľa, avšak ani to nezaručuje ich úspech na trhu. Na americkej Los Angeles Auto Show predstavili nový model, ktorý dostal názov Lucid Gravity. Ide tak len o druhý model automobilky, ktorý sa dostane do predaja už v roku 2024, informuje AutoExpress.

Toto SUV prichádza až s tromi radmi sedadiel a v aute sa tak môže pohodlne odviezť 7 ľudí. Podľa informácií, ktoré spoločnosť na predstavení uviedla, na jedno nabitie dokáže prejsť až 708 kilometrov. To dokáže aj vďaka batérii s kapacitou 120 kWh, ktorá však určite pridá na váhe vozidla.

Nabíjanie má taktiež na veľmi vysokej úrovni. Dokážete ho nabíjať maximálnym výkonom až 350 kW, čo znamená 320 km dojazdu za 15 minút nabíjania. Spoločnosť hovorí aj o vysokej efektívnosti vozidla a zároveň nízkom odpore vzduchu na úrovni 0,24 Cd.

Lucid Gravity
Lucid Gravity | Zdroj: AutoExpress

Vozidlo nenechalo nič dlžné povesti spoločnosti a vyzerá veľmi luxusnefuturisticky. Jednou z prvých vecí, ktorú si všimneme je napríklad panoramatická strecha, ktorá sa tiahne od čelného skla až po zadok auta. Na jej konci sa nachádza aj spojler, ktorý spolu s prednými výduchmi dopomáha vozidlu znižovať odpor vzduchu.

Lucid Gravity príde so zaujímavou cenovkou

Vozidlo má byť extrémne odhlučnené a to tak, že ani pri vyšších rýchlostiach nebudete mať problém počuť šepkanie spolucestujúcich. Keď už sme v interiéri, aj ten prešiel mnohými zmenami a vylepšeniami. Zaujme napríklad 34 palcový displej vodiča, ktorý sa tiahne takmer celou šírkou vozidla. Pod ním sa nachádza hlavný displej infotainmentu, na ktorom je aj tlačidlové ovládanie klimatizácie, no viete si ju prispôsobiť aj dotykovo.

Lucid spolupracoval so špecialistami na duševné zdravie, firmou Meditopia, aby zabezpečili meditačný zážitok vo vnútri auta, zatiaľ čo Lucid Sanctuary a Lucid Spaces sú interaktívne funkcie pre pohodu, ktoré údajne prinášajú „pokoj a vyrovnanosť na cestách“. Vy sa tak môžete pri cestovaní rozhodnúť, či chcete počúvať hudbu/podcasty alebo radšej využijete čas na meditáciu a z vozidla vystúpite oddýchnutí.

Začiatočná cena sa má nachádzať úrovni 80 000 USD (73 100 €), no zatiaľ poznáme len cenu na trhu v USA. Nemá chýbať ani vysoký výkon, pretože vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 už za 3,5 sekundy.

Náš tip
BMW už v Mníchove nevyrobí žiadny spaľovací motor. Sústredí sa na elektromobilitu
21. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+