MojElektromobil

Od zajtra 15.11.2018 bude Dopravný Podnik Bratislava testovať 18-metrový elektrobus typu Solaris Urbino 18 Electric. Premávať bude pre všetkých zadarmo.

Vozidlo bude v testovacej prevádzke približne mesiac. Nasadený bude prevažne na linky č. 21, 31, 32, 50, 61, 70, 84, 96 a 133.

Elektrobus je nízkopodlažný, plne klimatizovaný s obsaditeľnosťou vozidla pre 39 sediacich a 82 stojacich cestujúcich.

„Máme záujem skvalitňovať naše služby a zároveň aj byť šetrný k životnému prostrediu“, uvádza DPB na svojej Facebookovej stránke.

Rovnaký autobus testovali v Nitre. 10. novembra bola skúšobná prevádzka ukončená, začala sa 20 októbra. Elektrobus zapožičal na testy priamo výrobca a nezabudol ani na potrebné príslušenstvo v podobe nabíjačky. Počas tohto obdobia sa postupne objavilo na všetkých linkách, kde sú kĺbové vozidlá obvykle nasadzované. Cieľom prevádzky bolo otestovať prevádzkové vlastnosti vozidla priamo v podmienkach MHD Nitra.

Zdroj foto: imhd.sk

Prvý svojho druhu na Slovensku

Išlo o slovenskú premiéru kĺbového elektrobusu. V niektorých mestách síce elektrobusy jazdia už dlhšiu dobu, no nejde o kĺbové autobusy. Na Slovensku sa aktuálne s elektrobusmi možno stretnúť v mestskej hromadnej doprave v Bratislave, Košiciach, Poprade a Šali. V najbližšom období by sa mala pridať aj Žilina.

Viac fotografii elektrobusu nájdete na stránke imhd.sk.

Náš tip
Ostravské elektrobusy nabijú za 5 minút na hodinu jazdy

Náš tip
Medzi Komárnom a Komáromom začne onedlho premávať elektrobus
14. novembra 2018
Zdroj: imhd.sk

+