MojElektromobil

Medzi Komárnom a Komáromom bude zrealizovaný nový projekt. Začne tu premávať elektrobus. Premávať bude vďaka projektu cezhraničnej spolupráce, na ktorú budú použité aj financie z európskych fondov. Komárňanská mestská organizácia Comorra Servis a autobusová spoločnosť s Komáromu získali 85 % z hodnoty projektu práve z eurofondov. Celková cena sa vyšplhá na 999 780 €. Štát prispeje 10 percentami a 5 % prispeje samotné mesto.

Náš tip
ELEKTROBUS NEW FLYER SA POČAS TESTOV PREVRÁTIL. MOHLI ZA TO STREŠNÉ BATÉRIE?

Autobusová stanica v Komárne prejde rekonštrukciou

Z celkového rozpočtu na projekt získala slovenská strana sumu 214 570 €. Na zastávkach medzi týmito mestami pribudnú smart panely s GPS signálom, ktoré by mali uľahčiť orientáciu v spolupráci s mobilnou aplikáciou. Časť financií z projektu bude použitá aj na rekonštrukciu autobusovej stanice v Komárne, ktorá je súčasťou projektu. Rekonštrukcia jej fasády bola uskutočnená už minulý rok, pričom mesto na ňu získalo dotáciu 90 000 € od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.

„Rekonštrukčné práce budú pokračovať obnovou interiéru stanice, obnoví sa osvetlenie, sociálne miestnosti. Pribudnú nové lavičky i smetné nádoby,“informoval viceprimátor Komárna Béla Keszegh.

Realizácia projektu sa začne na jeseň, práce by mali byť ukončené v nasledujúcom roku. Nový elektrobus by mal začať medzi mestami premávať na jar roka 2019.

Zdroj: 24hod.sk

10. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+