MojElektromobil

Nehoda ako taká je pomerne prekvapivá, keďže New Flyer je popredný výrobca tohto typu autobusov v Severnej Amerike. Výrobca však vyrába prevažne autobusy s naftovým alebo CNG pohonom. Testovanie plne elektrického modelu prinieslo nešťastnú nehodu, pri ktorej sa elektrobus dokonca prevrátil a zranil niektorých účastníkov testu.

Náš tip
PROTERRA PRICHÁDZA SO SVOJÍM ELEKTROBUSOM S DUÁLNYM ELEKTROMOTOROM. PREŽIJE KOPCE V UTAHU?
Náš tip
ELEKTROBUS TESTUJE NA DIAĽKOVÝCH SPOJOCH AKO PRVÝ FLIXBUS

New Flyer

“Išli okolo jednej zo zákrut na Werner Drive, keď autobus vyšiel z cesty mierne doprava. Vodič stratil kontrolu, prevrátil sa na bok a zastavil sa,” – hovorí Sgt. Michael Webb z miestnej polície.

Výrobca spustil v minulom roku svoj elektrický autobus Xcelsior novej generácie. Pri testovaní v meste Anniston, kde spoločnosť sídli, sa jeden z elektrobusov prevrátil a narazil, pričom pri nehode sa zranil šofér a traja ďalší zamestnanci v autobuse. Zamestnanci boli prevezení do nemocnice s ľahšími zraneniami. Je to prekvapivá nehoda a niektoré zdroje naznačujú, že príčinou by mohli byť aj batérie umiestnené na streche, resp. dizajn týchto akumulátorových panelov.

“Nie sme si úplne istí, čo spôsobilo, že zišli z cesty. Výrobca New Flyer aktuálne skúma komponenty autobusu. Keďže sme nemali žiadne veľké zranenia ani iné majetkové škody, nechávame im priestor, aby zistili, či došlo k mechanickej chybe,” – dodáva Sgt. Michael Webb.

Zdroj: electrek.co

 

9. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+