MojElektromobil

Začiatkom apríla vyjdú do testovacej prevádzky elektrobusy na trase medzi Parížom a Amiens vo Francúzsku. V lete tohto roku sa potom e-bus zapojí do prevádzky aj na nemeckom vnústrostátnom spojení v spolkových krajinách Hesensko a Bádensko-Wurtembursko.

Náš tip
SVETOVÝ REKORD V DOJAZDE ELEKTROMOBILU VYTVORIL ELEKTROBUS. PREKONÁVA AJ SPAĽOVACIE AUTOBUSY

„Chceme sa aktívne podieľať na formovaní budúcnosti v oblasti hromadnej dopravy. Hoci sú obstarávacie náklady e-busov teraz výrazne vyššie, sme presvedčení, že investície do elektromobility sa v dlhodobom horizonte oplatí ako našej spoločnosti, tak zákazníkom a životnému prostrediu,“ uvádza André Schwämmlein, zakladateľ a CEO FlixBusu.

Flixbus prichádza ako prvý

Cestovanie diaľkovým autobusom je jedným z najšetrnejších spôsobov hromadnej dopravy, ktorá je k dispozícii, predovšetkým vďaka moderným vozidlám a ich schopnosti prepravy veľkého počtu cestujúcich naraz. Cestujúci, ktorí uprednostnia cestu autobusom pred cestovaním osobným vozidlom, zníži vlastnú produkciu CO2 na tejto ceste až o 80 percent.

„Ako dopravca tým tiež oznamujeme, že sa môže jednať o zlomový bod v oblasti mobility. Prvý diaľkový elektrobus je pre výrobcov jasným signálom, že stojí za to investovať do vývoja a hľadať nové alternatívy ku spaľovacím motorom. Udržateľná mobilita nie je len otázkou biznisu a podnikania, je tiež o sociálnych a environmentálnych dôsledkoch cestovania.“ pokračuje André Schwämmlein

Súčasný trend potvrdzuje, že hromadná doprava zaznamenáva v posledných rokoch nárast. Deje sa tak práve na úkor individuálneho cestovania osobným vozidlom. FlixBus je v oblasti diaľkového cestovania priekopníkom. K podpore zmeny v prístupe k hromadnému cestovaniu prispieva aj skrz technologickej inovácie.

Náš tip
DOPRAVNÝ PODNIK BRATISLAVA PUSTIL DO ULÍC ELEKTROBUSY! | AKTUÁLNE

Dopravca sa zameriava na pohodlnú organizáciu cesty cez webové stránky alebo mobilnú aplikáciu. Okrem existujúcich funkcií, ako je odbavenie cez aplikáciu alebo navigácia na najbližšiu zastávku, v súčasnosti testuje možnosť rezervácie konkrétneho sedadla v autobuse.

„Chceme vyvíjať ďalšie novinky, vďaka ktorým zákazníci upustí od tlačenia papierových cestovných lístkov. Výhodou mobilnej aplikácie v budúcnosti bude aj získavanie aktuálnych informácií o presnej polohe autobusu. V neposlednom rade pracujeme na funkcii, vďaka ktorej budú zákazníci môcť udeliť konkrétnemu vodičovi po skončení jazdy hodnotenia,“ dodáva Martina Čmielová, tlačová hovorkyňa spoločnosti FlixBus na Slovensku.

FlixBus sa sústreďuje na poskytovanie vysokého komfortu cestovania so všetkým, čo je pre pohodlnú cestu nevyhnutné. Vrátane nabíjacej zásuvky, veľkého odstupu sedadiel, dostatočného batožinového priestoru a kvalitného Wi-Fi pripojenia. Ďalšou výhodou je nízka cena.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: tlačová správa

15. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+