MojElektromobil

Modely elektrobusov Proterra porážajú svojich štandardných, dieselových konkurentov nielen po stránke tolerancie voči životnému prostrediu. Elektrobusy sú veľkým hráčom na trhu najmä vďaka svojmu výkonu a tiež dojazdu, ktorý rozhodne stojí za povšimnutie. Vlastnosti modelu od Proterra boli teraz otestované v Utahu!

Náš tip
ELEKTROBUS TESTUJE NA DIAĽKOVÝCH SPOJOCH AKO PRVÝ FLIXBUS

Proterra

Spoločnosť predstavila ešte v minulom roku model Proterra Catalyst DuoPower. S týmto elektrobusom sa podarilo dosiahnuť skutočne obdivuhodný dojazd až na úrovni 1100 míľ na jedno nabitie. Výkon zabezpečujú dva elektromotory, ktoré ponúknu až 510 konských síl a zrýchlenie z 0 na 20 míľ za 4,5 sekundy. Po zaujímavých výsledkoch priniesol výrobca tento model do mesta Park City v Utahu, aby otestoval aj náročnejší, kopcovitý terén.

Lokálne prostredie zahŕňa horské cesty medzi lyžiarskymi strediskami. Mesto už využíva dieselové autobusy, ale teraz chce zmeniť svoju flotilu práve na elektrobusy, ktoré dokážu prevážať cestujúcich medzi strediskami aj na takto náročných cestných komunikáciách. Proterra navyše tvrdí, že je v niektorých oblastiach dokonca pred svojou dieselovou konkurenciou. Zábery z testovania si môžete prezrieť v priloženom videu.

Proterra tvrdí, že je v niektorých oblastiach dokonca pred svojou dieselovou konkurenciou.

Ryan Popple, generálny riaditeľ spoločnosti Proterra, navyše v minulom roku povedal, že elektrické autobusy sú teraz lacnejšie ako dieselové či CNG modely a mohli v priebehu 10 rokov dominovať na trhu. Proterra navyše získala bývalého viceprezidenta pre výrobu zo spoločnosti Tesla. Ten by mal viesť rozšírenie výroby v továrni Greenville, Južnej Kalifornii a tiež novú továreň v Los Angeles s cieľom uspokojiť rastúci dopyt po týchto elektrobusoch.

Zdroj: electrek.co

 

6. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+