MojElektromobil

Automobilka Kia patrí medzi lídrov v elektromobilite. Ako jedna z prvých prešla na 800 V architektúru, čo výrazne prospieva rýchlosti nabíjania. Vďaka tomu nie sú ani veľmi dlhé cesty žiadnym problémom. Viac o problematike 800 V architektúry si môžete prečítať v článku 800 V alebo 400 V architektúra. Aké sú výhody a nevýhody?

Prvý elektrický pick-up od Kie

Najdrahším elektromobilom v portfóliu je Kia EV9. Poriadne veľké a mohutné SUV s vysokým výkonom, veľkou batériou a rýchlym nabíjaním. Na svoje si v tomto prípade prídu aj nadšenci veľkých áut v kombinácii s rýchlou jazdou. Teraz to vyzerá, že automobilka sa pripravuje predstaviť ďalší veľký elektromobil, informoval portál Electrek.

Má ísť o vozidlo typu pickup, ktoré by mohlo konkurovať mimoriadne obľúbenému elektrickému Fordu F-150 Lightning. A keďže tieto autá sú obľúbené najmä v USA, očakávame, že práve americký trh bude pre toto vozidlo tým najdôležitejším. Prvý elektrický pick-up značky Kia už bol dokonca videný v rámci prvého testovania. Práve v USA.

Plány sú veľké, informácií zatiaľ málo

Kia už oficiálne potvrdila, že uvedie nový elektrický pick-up. Už počas investorského dňa v roku 2022 automobilka odhalila plány na uvedenie dvoch takýchto vozidiel. Jeden by mal byť “špeciálny” a druhý má byť určený pre rozvíjajúce sa trhy. V druhom prípade teda očakávame nízku cenu a pravdepodobne aj menšie rozmery auta.

Mohlo by vás zaujímať:

Pickup, ktorý autombilka testuje, sa údajne podobá na spomínaný Ford, takže by mohlo ísť o jeho významného konkurenta. Pick-up od Kie však zostáva verný zavedeným dizajnovým trendom automobilky a požičiava si viacero prvkov z Kie EV9. Veľa informácií o pripravovanom vozidle zatiaľ nemáme, takže nepoznáme výkon, kapacitu akumulátora a samozrejme ani cenu.

Náš tip
OMV eMotion – ultrarýchle nabíjanie pre ľahšie cestovanie
18. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+