MojElektromobil

Známej siete nabíjacích staníc Ionity sa tento rok podarilo dosiahnuť míľnik v počte nabíjacích bodov. Po celej Európe už prevádzkujú 250 vysoko výkonných nabíjacích bodov pre elektromobily a až tisíc nabíjacích staníc Ionity.

Tisíc nabíjacích staníc Ionity

Rovných 250 vysoko výkonných nabíjacích bodov Ionity dáva v konečnom súčte viac ako tisíc nabíjacích staníc po celej Európe. Firma sa do povedomia verejnosti začala dostávať v priebehu roku 2017, no až v roku 2018 postavili svoje prvé nabíjacie stanice. V súčasnosti je ich najväčšia koncentrácia v západnej Európe a v severských krajinách. Avšak, aj u nás, na Slovensku, sme sa len nedávno dočkali otvorenia prvej nabíjačky.

Today we celebrate 250 High-Power-Charging stations along European highways — with a total of more than 1.000 charging…

Zveřejnil(a) IONITY dne Pátek 3. července 2020

Už aj na Slovensku

Výstavba nabíjacej stanice Ionity na čerpacej stanici Shell pri Senci začala ešte začiatkom roka, no len minulý mesiac sme boli na jej oficiálnom otvorení. Vybavená je dvoma stojanmi s konektorom CCS s maximálnymi výkonom 350 kW. Začiatok roka bol pre Ionity pomerne rušný, nakoľko si so zvýšením cien pre neregistrovaných zákazníkov odniesla výraznú kritiku. Dobrou správou je, že Ionity na Slovensku funguje aj v národnom roamingu ZSE, takže nabíjať môže za cenu 0,39 € / kWh.

Prvá Ionity nabíjačka na Slovensku v prevádzke!

Zveřejnil(a) Môjelektromobil.sk dne Úterý 9. června 2020

5. júla 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+