MojElektromobil

Spoločnosť Hyundai Motor Group oznámila v uplynulých dňoch uzatvorenie viacerých dôležitých partnerstiev, ktoré budú mať významný vplyv na vývoj automobilov v najbližšej budúcnosti.

Náš tip
HYUNDAI MÁ NOVÉ VYUŽITIE PRE POUŽITÉ BATÉRIE ELEKTROMOBILOV

Hyundai a Audi budú spoločne vyvíjať vodíkové technológie

Spoločnosť Hyundai patrí vďaka modelom IONIQ Electric alebo Kona Electric k lídrom segmentu elektromobilov. Spoločnosť pokračuje aj vo vývoji automobilov vybavených palivovými článkami. Automobilka už prešla dlhú cestu a uviedla model Hyundai Nexo FCV, ktorý je poháňaný práve vodíkovými palivovými článkami. Kórejská automobilka oznámila uzatvorenie dohody s nemeckou automobilkou AUDI AG. Súčasťou spolupráce bude nielen zdieľanie súčasných technológií, ale aj spolufinancovanie vývoja nových. Hyundai a Audi očakávajú, že vďaka spolupráci dosiahnu urýchlenie nasadenia vodíkovej technológie do veľkosériovej výroby.

Hyundai Nexo

Dôraz na ekológiu a životné prostredie

Ďalšiu dôležitú dohodu urobila automobilka Hyundai s fínskou spoločnosťou Wärtsilä. Spolupráca je zameraná na využívanie akumulátorov z elektromobilov v zariadeniach na skladovanie elektrickej energie, čím sa predĺži ich životnosť. Hyundai samozrejme myslí na ochranu životného prostredia a efektívne využívanie nerastných surovín. Vstupom do tohto projektu automobilka podčiarkuje svoje zameranie na vytváranie čistých technológií. Cieľom spolupráce je vytvorenie globálnej siete úložísk elektrickej energie. Schopnosť skladovania obrovského množstva elektrickej energie bude v budúcnosti z dôvodu jej nerovnomerného odberu kľúčová.

Umelá inteligencia

Hyundai Motor Grou uzatvoril dohodu s čínskou spoločnosťou DeepGlint, ktorá má bohaté skúsenosti s využívaním umelej inteligencie. Automobilka by ju chcela využiť na implementovanie aj do mobility. Automobily by tak lepšie vyhoveli svojím používateľom priniesli im vyšší komfort. Spoločnosť plánuje umelú inteligenciu používať v štyroch hlavných oblastiach. Vo výrobe, maloobchode, ochrane životného prostredia a pri poskytovaní plynulej mobility. Práve v týchto oblastiach by mohla mať umelá inteligencia najväčší prínos.

Hyundai IONIQ

Autonómna jazda

Schopnosť autonómnej jazdy a komunikácie s okolím bude o chvíľu neoddeliteľnou súčasťou automobilov. Hyundai sa rozhodol investovať do spoločnosti Autotalks, ktorá patrí k lídrom v tejto oblasti.

Dlhodobé aktivity Hyundai Motor Group podčiarkujú kľúčový záväzok spoločnosti podieľať sa na rozvoji a implementovaní moderných technológii v automobilovom priemysle. Dôraz pri tom kladie na zabezpečenie maximálnej bezpečnosti používateľov ako aj znižovanie vplyvu nových automobilov na kvalitu životného prostredia.

Zdroj: Tlačová správa

4. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+