MojElektromobil

Tieto dva elektromobily sú prirodzenými konkurentmi. Obidva sú kompaktné, štvordverové sedany s kufrom vzadu a oba stoja približne rovnako. Sú si veľmi podobné v mnohých aspektoch, no nájde sa aj množstvo malých odlišností.

Rozmery

Hyundai je mierne širší, takže posádke poskytne viac miesta vo vnútri, zmestia sa tam ľudia so “širšími” ramenami. Nissan je zase vyšší a ponúkne viac priestoru pre posádku vpredu. Čo sa týka priestoru na nohy, vpredu je to veľmi podobné, no vzadu ponúkne viac miesta práve Hyundai IONIQ.

Úložný priestor

Pokiaľ ide o úložný priestor, súboj je celkom zaujímavý. Ak berieme do úvahy bežnú polohu zadných sedadiel, jasným víťazom je LEAF. Podlaha je posadená hlboko a Nissan taktiež neobsahuje hrubé rámy, takže vkladanie rozmernejšej batožiny nie je žiadnym problémom. Pokiaľ ale zadné sedadlá zložíme, karta sa obráti a viac priestoru tentokrát ponúkne Hyundai.

Elektromotor a jeho parametre

Pre fanúšikov elektromobilov sú dôležité dva faktory. Efektívnosť a dojazd. Nissan LEAF obsahuje väčšie batérie a deklarovaný je aj lepší dojazd. Ten je na úrovni 243 kilometrov, zatiaľ čo jeho súper zvládne rovných 200. LEAF je ale ťažší a aj keď obsahuje výkonnejší motor, jeho celková účinnosť je nižšia, ako účinnosť modelu Hyundai IONIQ. Ten má hodnotenie 136 MPGe, zatiaľ čo LEAF o 24 bodov menej.

Náš tip
NISSAN LEAF 2018: POZRITE SI FOTOGRAFIE E-TAXÍKOV E.ALPHA V MARTINE | FOTO

Hyundai alebo Nissan?

Rozdiel v prípade tejto dvojice elektromobilov môžeme pozorovať najmä na aktuálnych číslach predajov. Celkovo od štartu predaja sa predalo 583 kusov IONIQ, zatiaľ čo Nissanu LEAF sa predalo 1576 len v máji 2018. Oba elektromobily sú navyše dostupné aj na slovenskom trhu.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. júla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+