MojElektromobil

Aktuálna generácia bola predstavená len pred tromi rokmi, napriek tomu dochádza k modernizácii. Patrí medzi populárne SUV. V roku 2022 sa podľa JATO Dynamics, spoločnosti zaoberajúcej sa prieskumom automobilového trhu, dokonca stal najpredávanejším kompaktným SUV v Európe.

V týchto úspechoch chce Hyundai Tucson pokračovať aj v novej verzii, ktorá sa európskej premiéry dočká začiatkom roka 2024 a prvé kusy dorazia do predajní pred letom. Čiastočný redizajn sa nesie v duchu dynamickejšieho dizajnu, ktorý odzrkadľuje víziu spoločnosti Hyundai v oblasti budúcej mobility.

Nový Hyundai TUCSON | Zdroj: Hyundai

Do oficiálneho predstavenia síce zostáva ešte nejaký ten čas, no Hyundai už začína zverejňovať prvé informácie o očakávanom redizajne. Do obehu boli uvoľnené aj prvé fotografie, vďaka ktorým získavame predstavu ako bude nová verzia vyzerať. Treba však povedať, že ide o snímky v špecifikácii pre kórejský trh. Je tak možné, že špecifikácia pre Európu sa v porovnaní s týmito obrázkami môže líšiť.

Nový Hyundai TUCSON | Zdroj: Hyundai

Nový Tucson zdedil esenciu dizajnérskeho jazyka „Parametric Dynamics“, ktorú poznáme zo súčasného modelu. Predná maska nového Tucsonu sa ​​vyznačuje odvážnou súhrou hranatých línií, ktorú dopĺňajú parametrické skryté svetlá.

Nárazník a lišty nárazníka sa tiahnu po celej šírke a dodávajú autu dynamický a vizuálne širší postoj. Prepracované zliatinové disky kolies ešte viac zvýrazňujú dynamiku auta a jeho celkové proporcie. Vzadu sú ochranné lišty integrované do lišty nárazníka a umocňujú dojem širšieho rázvoru. Elegantný tvar zadnej časti auta plynule kopíruje jeho prednú časť a vzbudzuje pocit stability a rovnováhy.

Nový Hyundai TUCSON | Zdroj: Hyundai

Interiér nového Tucsonu kladie dôraz na priestrannosť a praktickosť. Dosahuje to vďaka horizontálnemu dizajnu a pocitu otvorenosti. Integrácia pokročilých technologických prvkov zaisťuje harmonickú kombináciu funkčnosti a estetiky. Pripomeňme si, že Tucson je v súčasnej generácii dostupný aj ako plug-in hybrid a táto skutočnosť by mala zostať zachovaná aj po redizajne.

Za zmienku stojí aj to, že v ostatných mesiacoch sme sa dočkali zaujímavých nových plug-in hybridov Mercedes-AMG GLE 53, Škoda Superb aj Škoda Kodiaq.

Náš tip
Test Hyundai Tucson PHEV: Do mesta, ale aj na výlety
21. novembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+