MojElektromobil

Hyundai IONIQ 5 patrí medzi najzaujímavejšie elektromobily roku 2021. Či už z pohľadu dizajnu, moderných technológií, štedrého priestoru v interiéri alebo extrémne rýchlym nabíjaním. Automobilka týmto modelom trafila do čierneho a vyrobila vozidlo, za ktorým sa otočí každý.

Hyundai Salon elektromobilov 2021 Kosice
Foto: Redakcia

Tieto slová sa do bodky potvrdili na Salóne elektromobilov v Košiciach, kde bol IONIQ 5 hlavnou hviezdou. Na akciu sme ho doviezli priamo z Bratislavy a návštevníci si tento elektromobil mohli pozrieť nielen zvonku, ale aj zvnútra, prípadne absolvovať krátku testovaciu jazdu.

Hyundai IONIQ 5 bol v maximálnom vyťažení

Záujem bol naozaj obrovský počas všetkých troch dní. Vozidlo sa s výnimkou prestávky na obed a občerstvenie prakticky nezastavilo. Návštevníci mali množstvo otázok, na ktoré sme im radi odpovedali.

V novom IONIQU 5 sme previezli ľudí všetkých vekových kategórií. Veľký záujem o zvezenie prejavili aj už existujúci elektromobilisti. Viezli sme ľudí, ktorí už elektromobil vlastnia, dokonca aj IONIQ predchádzajúcej generácie či vydarenú Konu. Našli sa aj takí, ktorí sa na vozidlo prišli pozrieť z príjemnejšieho dôvodu. Svoj vysnívaný IONIQ 5 majú totiž predobjednaný.

Hyundai Salon elektromobilov 2021 Kosice
Foto: Redakcia

Počas Salónu elektromobilov v Košiciach sme jazdili na IONIQU 5 so 72 kWh batériou, náhonom na zadnú nápravu a výkonom 160 kW. Prvé, čo si záujemcovia o jazdu všimli, bol skvelý výkon. Taký podľa ich slov so svojimi spaľovákmi nezažívajú.

Okrem dizajnu ocenili množstvo priestoru v interiéri, či už vpredu alebo vzadu. Na nedostatok miesta sa počas troch dní nesťažoval absolútne nikto. A ako to bolo s jazdami?

Množstvo jázd, otázok a odpovedí

Začínali sme s jazdami dlhými asi 10-15 minút, no ihneď sme si uvedomili, že takto sa na rad všetci záujemcovia nedostanú. Z tohto dôvodu sme zvolili kratšie jazdy. Týmto štýlom sme mohli obslúžiť viac ľudí za menej času.

Spolujazdci boli rôzni. Niektorí chceli vedieť viac informácií o samotnom elektromobile, iní sa pýtali na naše reálne skúsenosti, prípadne skúsenosti s elektromobilitou ako takou. Všetkým sme radi vysvetlili, aké sú reálne fakty a aj to, že vozidlo v zime prejde viac ako 5 km. A nie, nenabíja sa 12 hodín. 

Hyundai Ioniq 5
Foto: Redakcia

Počas víkendu sme mali možnosť otestovať aj nabíjací hub od ZSE Drive v košickom nákupnom centre Galéria. Nabitie z 20 do 80 % nám trvalo presne 15 minút.

Počas predĺženého víkendu sme absolvovali desiatky jázd, jedna jazda striedala druhú a záujem s pribúdajúcimi hodinami neklesal, práve naopak.

Hyundai IONIQ 5 je doslova ikonické auto. Jeho jedinečný dizajn si len tak ľahko s ničím nespletiete. Z pohľadu technológií ide o absolútnu špičku v automobilovom priemysle. Na Salóne elektromobilov v Košiciach sa tieto slová len potvrdili. Z vozidla všetci návštevníci vystupovali s úsmevom na tvári. Slová neboli potrebné.

21. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+