MojElektromobil
  • Elektrický Hyundai IONIQ 5 vyhral porovnávacie testy nemeckých magazínov Auto Bild a Auto Motor und Sport
  • V oboch porovnaniach porazil aj konkurenčný VW ID.4 GTX

Auto Bild: IONIQ 5 vyhral 5 zo siedmich kategórií

Porovnanie týchto dvoch elektromobilov v najnovšom čísle nemeckého magazínu prinieslo jasné víťazstvo pre juhokórejskú novinku, ktorá vyhrala až 5 zo siedmich testov. Redaktori ocenili jej priestrannosť, komfort, pohonné ústrojenstvo a jazdnú dynamiku, ale aj výborný pomer ceny a výkonu.

Hyundai IONIQ 5
Hyundai IONIQ 5 | Foto: Radovan Hlôška

Špeciálne uznanie si zaslúži inovatívna 800 V technológia, vďaka čomu sa nový IONIQ 5 dokáže nabiť z 10 na 80 percent kapacity batérie len za 18 minút. V porovnaní s konkurenciou ide o polovičný čas.

Zhrňujúca veta expertov z Auto Bild hovorí za všetko:

“ID.4 GTX nedokáže v mnohých veciach držať krok s novým Hyundai IONIQ 5.”

Auto Motor und Sport: IONIQ 5 jazdí výborne a nabije sa rýchlo

Zistenia magazínu Auto Motor und Sport sú podobné. V ich teste nový Hyundai IONIQ 5 taktiež zvíťazil. Porota najviac ocenila pokročilú nabíjaciu technológiu, ale aj funkcie navyše. Ide napríklad o schopnosť vozidla v prípade potreby nájsť vhodnú nabíjaciu stanicu a vodiča k nej odnavigovať. Plusom sú aj dostupné dáta o práve prebiehajúcom nabíjaní. Aktuálny nabíjací výkon totiž stále nedokáže zobraziť každé vozidlo.

“Tieto dve víťazstvá potvrdili, že sme na správnej ceste. Tešíme sa aj z vysokého počtu objednávok. Záujem o nový Hyundai IONIQ 5 je naozaj obrovský.”

Michael Cole, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Europe

Pod celkové víťazstvo sa podpísalo množstvo pokročilých vlastností a funkcií. Experti ocenili výborné rekuperatívne brzdenie, ktoré je nielen účinné, ale aj veľmi pohodlné. Nespornou výhodou je možnosť napájania klasických 230 V spotrebičov priamo z vozidla.

Hyundai Salon elektromobilov 2021 Kosice
Hyundai IONIQ 5 | Zdroj: Radovan Hlôška

V tomto teste pomerne výrazne vyhral nový IONIQ 5 štyri zo siedmich kategórií. Pochvalu si zaslúži za atraktívny futuristický dizajn, množstvo priestoru v interiéri a v neposlednom rade aj výhodnú cenu.

Na víťaznej vlne

O kvalitách nového elektrického Hyundai IONIQ 5 svedčia aj ostatné testy, z ktorých si odnáša jedno víťazstvo za druhým. V polovici augusta vyhral porovnávací test v Auto Zeitung, v ktorom bojoval proti nemeckým konkurentom – Audi Q4 e-tron a BMW iX3. Zažiaril aj v prestížnom britskom hodnotení Auto Express New Car Awards 2021.

26. októbra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+