MojElektromobil

Nedávno sa dostali na verejnosť prvé informácie o možnej spolupráci Apple s koncernom Hyundai, z ktorej by mal vzísť elektromobil Apple Car. Následné korekcie pôvodných informácií boli dosť rozdielne. Zatiaľ čo Apple nechcelo nič komentovať, Hyundai mal správy dementovať. Krátko na to ale prišiel ďalší zdroj, ktorý informácie priamo nevyvrátil. Avšak dodal, že na výrobu pre Apple by mohli byť využité továrne KIA.

Apple Car vyrábaný ako mobil

Najnovšie sa tému rozhodol spracovať aj web Businessinsider, ktorý hovorí o možnom napätí v rámci koncernu Hyundai. Vedúci koncernu totiž majú mať rozdielne názory na to, či sa púšťať do spolupráce s americkým gigantom alebo nie. Ako sme spomínali, ešte začiatkom januára sa dostali na verejnosť informácie o prvých diskusiách oboch strán. Reuters mal k tejto téme získať informácie od jedného zo šéfov koncernu. Tento smer nevidí ako správny: „Nie sme firma, ktorá vyrába autá pre ostatných. Nie je pravidlo, že pracovať s Apple by vždy prinášalo skvelé výsledky.“

Náš tip
Spoločnosť Apple sa pohráva s myšlienkou výroby vlastného elektromobilu

Pre technologické firmy je úplne bežné, že si svoje produkty nechajú vyrábať vo fabrikách tretích strán. Ide napríklad o Sony alebo aj Apple. Veľmi často spomínanou firmou je v tejto súvislosti Foxconn. Je preto pochopiteľné, že pre Apple by bolo prirodzené a zároveň atraktívne podpísať zmluvu s existujúcou automobilkou, ktorá by mohla kompletizovať ich vlastné produkty – elektromobily Apple Car. Vzhľadom na rané štádium diskusii nie je prekvapivé, že na nedávnom stretnutí akcionárov Hyundai nezaznelo nič, čo by súviselo s Apple.

Zdroj blízky téme mal pre Reuters potvrdiť, že ak by aj k takejto dohode prišlo, Hyundai by do výroby nešiel. Predbežne sa mali dohodnúť na tom, že by spoluprácu podpísala KIA: „Koncern sa obáva, že značka Hyundai sa stane kontraktným výrobcom pre Apple, Čo by nepomohlo pre Hyundai v ich snahe vytvoriť prémiovejší imidž so snažkou Genesis.

Náš tip
Hyundai Kona Electric: Skvelý elektromobil z Česka s ešte lepším dojazdom | TEST
3. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+