MojElektromobil

Japonská automobilka Honda Motor oznámila založenie novej spoločnosti Striemo. Obchodný podnik už aktívne vyvíja trojkolesové elektrické vozidlo mikromobility pre jednu osobu, rovnako pod názvom „Striemo“.

Vybavené má byť unikátnym mechanizmom pre podporu rovnováhy, ktorý umožňuje stabilnú jazdu s menšou pravdepodobnosťou pádu v celom rozsahu rýchlosti, od pomalej chôdze až po jazdu na bicykli. Táto jedinečná konštrukcia vznikla vďaka precíznemu dizajnu, pri ktorom je ťažisko vyvážené na jednu desatinu milimetra, a originálnemu mechanizmu na podporu vyváženia vyvinutému pre Striemo.

Striemo vychádza z túžby vytvoriť dopravný prostriedok, ktorý umožní každému pohybovať sa vonku spontánne – rovnako ako keď si obúvame topánky a vychádzame z domu.

Trojkolesové elektrické vozidlo mikromobility pre jednu osobu | Foto: Striemo

Nosnou myšlienkou má byť vytvorenie dopravného prostriedku, na ktorom si každý bude môcť užívať slobodu mobility novej generácie. Spoločnosť má od svojho produktu vysoké očakávania, chce aby sa stal jedným z najpoužívanejších produktov mobility v každodennom živote ľudí na celom svete.

Model Striemo by sa mal dostať na trh v Japonsku pred koncom tohto roka a v Európe v roku 2023.

Trojkolesové elektrické vozidlo mikromobility pre jednu osobu | Foto: Striemo

Obchodný podnik Striemo vzišiel z programu Hondy na zakladanie nových podnikov, IGNITION. Ide o nový program obchodnej tvorby spoločnosti Honda, ktorý realizuje originálne technológie, nápady a návrhy spolupracovníkov spoločnosti Honda a prispieva k riešeniu sociálnych problémov a vytváraniu nových hodnôt pre zákazníkov aj spoločnosť.

Program bol spustený v roku 2017. V roku 2020 do programu pribudla možnosť založiť nový podnikateľský podnik s cieľom čo najskôr realizovať nápady v reálnom svete.

Náš tip
TEST Mercedes-Benz eScooter: Posledný kilometer štýlovo a pohodlne
13. júna 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+