MojElektromobil

Spoločnosť Honda už v roku 2021 predstavila svoju novú podznačku e:N, ktorá bola zameraná len na produkciu elektromobilov. Automobilka v tom období prehlásila, že plánuje pridať na trh až 10 modelov so špecifickým dizajnom danej podznačky v priebehu ďalších piatich rokov. Začiatkom týždňa však Honda oznámila príchod novej značky Ye, ktorá by mala spoločnosť vyšvihnúť na popredné priečky v produkcii elektromobilov. Bližšie informácie poskytol portál CnEVPost.

Honda predstavila ďalšiu značku elektromobilov

Na evente, ktorý sa konal 16. apríla 2024 bol oficiálne oznámený príchod novej značky elektromobilov s názvom Ye. Materská spoločnosť Honda uviedla, že vozidlá by mali spĺňať všetky požiadavky čínskych zákazníkov. Tento cieľ by chcel výrobca splniť aj vďaka optimalizovanej stavbe konštrukcie na základe modelu Architecture W.

Honda Ye - modely
Honda Ye – modely | Zdroj: CnEVPost.com

Firma plánuje predstaviť až šesť nových modelov vozidiel na území Číny do roku 2027, čím sa snaží prispieť ku dosiahnutiu 100 % prechodu na elektromobily v krajine. Na evente boli zverejnené aj názvy troch modelov vozidiel. Prvým z nich je Ye GT, ktorý bude pravdepodobne spustený do výroby až v roku 2025, no modely Ye P7 a Ye S7 by mali byť dostupné na trhu už koncom tohto roka.

Elektromobil Ye P7 bude podľa dostupných informácií vyrábaný v spoločnom podniku GAC Honda, zatiaľ čo model Ye S7 si vezme do svojich rúk firma Dongfeng. Dôvodom na predstavenie novej značky bude pravdepodobne rýchly rast čínskeho trhu s elektromobilmi.

Honda Ye P7
Honda Ye P7 | Zdroj: CnEVPost.com

Mohlo by vás zaujímať:

Niekoľko japonských výrobcov zaznamenalo pokles v predajoch vozidiel a možno práve tento marketingový ťah dokáže Hondu posunúť o niekoľko priečok vyššie. Koncom roka 2024 by mal byť oficiálne predstavený aj nový model elektromobilu dcérskej značky Lingxi, ktorý by taktiež mohol ovplyvniť postavenie značky Honda na čínskom trhu.

Náš tip
Test Volvo EX30: Švédska imidžovka nielen do mesta
17. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+