MojElektromobil

Elektromobilita sa pre Hondu v ostatných mesiacoch stala silnou témou. Rok 2022 sa niesol v znamení ohlásenia investícií vo výške takmer 59 miliárd €, nasledovalo partnerstvo so Sony a vidieť sme mohli už aj výsledok americko-japonskej spolupráce.

Teraz na rad prichádza zaujímavá informácia, že Honda skúsi využiť nostalgiu a obnoví výrobu niekdajšej ikony. Športové kupé Honda Prelude sa tak má vrátiť po viac ako dvoch desaťročiach. Tentoraz ako “auto do zásuvky”, teda elektromobil.

S informáciou prišiel portál Best Car Web, ktorý tvrdí, že elektrický Prelude je súčasťou pripravovanej flotily a dokonca sme už mohli vidieť jeho kontúry na obrázku z aprílového odhalenia nových plánov Hondy. Výsledok vraj uvidíme už okolo roku 2028. Reálne sa ale nachádzame vo fáze pomerne odvážnych dohadov a automobilka informácie bližšie nekomentuje.

Do roku 2030 síce plánuje uviesť až 30 modelov naprieč celým spektrom, od malých elektromobilov pre komerčné využitie až po prémiové kúsky, no ako presne bude ponuka vyzerať zatiaľ nevieme. Honda Prelude, respektíve jej spirituálny nástupca v elektrickom prevedení, tam skutočne môže patriť. Rovnako ale nemusí…

Foto: Honda
24. novembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+