MojElektromobil

V poslednej dobe môžeme sledovať aj na cestách rastúcu popularitu čisto elektrických malých vozidiel. Spoločnosť Honda patrí medzi výrobcov, ktorí ponúkajú aj takýto variant. Teraz však vymysleli niečo zaujímavejšie. Elektrické autíčko, ktoré poslúži detským nemocniciam a najmä ich najmladším pacientom, informuje Electrek.

Tento program sa odohráva v USA a detským nemocniciam doručí až 60 takýchto elektrických modelov. Vozidlo s názvom Honda Shogo dizajnovali dobrovoľníci s tímu Honda a dokonca už aj prešli testovacou prevádzkou v Kalifornii. Tam na prepravu najmenších pacientov využívajú takýto spôsob už od roku 2021. Prvá oficiálna produkcia v posledných dňoch dorazila do nemocníc v Akrone (Ohio) a Indianapolis (Indiana).

„Vytvorenie Shogo bolo skutočnou prácou z lásky pre náš tím spolupracovníkov a inžinierov Hondy poháňaný našou túžbou priniesť radosť a mobilitu mladým pacientom, ktorí sa zaoberajú pobytom v nemocnici. Sme neskutočne nadšení, že môžeme rozšíriť program prostredníctvom partnerstva s našou sieťou predajcov Honda, aby bolo možné vozidlo Shogo pre viac detských nemocníc po celej krajine a využiť silu hry a smiechu na zmiernenie stresu a úzkosť hospitalizovaných detí a ich rodín.“

Hundy Liu, manažér národnej automobilovej reklamy

Cieľovým segmentom pre tento model sú deti vo veku od 4 do 9 rokov. Autíčko môžu jednoducho ovládať pomocou tlačidiel na volante. Sestričky sa nemusia báť, že by im pacient ušiel. Najvyššia rýchlosť je obmedzená na 8 km za hodinu, najnižšia zas na 1,5 km/h. Pohodlné sedenie dopĺňa špeciálny úložný priestor, kam si pacienti môžu odložiť svoje obľúbené hračky.

Manuálne ovládanie aj možnosť personalizácie pre pacientov

V prípade potreby môže manuálne ovládať autíčko aj samotný personál, pretože vzadu sa nachádza tyč na uchopenie. Na túto konštrukciu napojili aj rôzne zdravotnícke pomôcky ale aj držadlá na ďalšie potrebné pomôcky. Okrem toho určite používateľov poteší aj možnosť personalizácie Honda Shogo, kedy si môžu vymeniť ŠPZ za svoje meno.

Náš tip
Ceny batériových úložísk a solárnej energie sa znížili o takmer 90 % v posledných 10 rokoch
27. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+