MojElektromobil

Honda ešte v marci 2022 spomínala svoje plány na rozšírenie elektrifikovaného portfólia pre Európu. Ako sa ukázalo, jednou z noviniek sa nakoniec stala šiesta generácia známeho reprezentanta kategórie SUV, Honda CR-V. Do predaja sa v európskych končinách má dostať už počas roka 2023. Už teraz ale poznáme niekoľko základných informácií.

To, že najnovší model Honda CR-V mal byť vylepšený vylepšený vo všetkých ohľadoch neprekvapí asi nikoho. Nová verzia kombinuje pokrokové a športové hodnoty, ktorými je značka Honda známa, ku ktorým pridáva najnovšie podporné a ochranné technologické pomôcky.

Kľúčová je informácia, že model CR-V bude v Európe po prvýkrát dostupný s pohonom plug-in hybrid, ktorý ponesie označenie Honda CR-V e:PHEV. Chýbať nebude ani klasické hybridné prevedenie Honda CR-V e:HEV, avšak práve debut plug-in hybridu púta najväčšiu pozornosť.

Honda CR-V e:PHEV | Zdroj: Honda

Úplne nový model si zachováva svoju známu siluetu, napriek tomu prechádza dizajnovým vývojom. Varianty e:HEV a e:PHEV sa odlišujú vlastným exkluzívnym dizajnom masky chladiča. Úzke svetlomety v kombinácii s novými charakteristickými dennými svetlami vytvárajú výrazný vizuálny dojem, zatiaľ čo vzadu je kombinácia vertikálneho brzdového svetla a smerovky inteligentnou evolúciou charakteristického dizajnu zadných svetiel CR-V.

Spomína sa aj zväčšenie všetkých rozmerov modelu CR-V. Úplne nové CR-V je širšie, dlhšie a vyššie ako predchádzajúci model, ponúka viac vnútorného priestoru pre cestujúcich, o 40 mm dlhší rázvor poskytuje o 16 mm viac miesta na nohy vzadu a o 18 % väčší objem batožinového priestoru.

Honda CR-V e:PHEV | Zdroj: Honda

Značka si mnohé informácie o parametroch ešte necháva pre seba. Prezradila napríklad len to, že CR-V s plug-in technológiou dokáže v elektrickom režime prejsť 81 km a batéria sa bude schopná nabiť z 0 na 100 % kapacity za približne 2,5 hodiny. Väčšiu pozornosť upriamila na prezentáciu hybridného modelu CR-V e:HEV, a tak si na detaily o plug-ine ešte budeme musieť chvíľu počkať. V tejto súvislosti ale uvádza, že obidva varianty sú vybavené 2,0- litrovým štvorvalcovým benzínovým motorom s priamym vstrekovaním paliva s Atkinsonovým cyklom, ktorý bol prepracovaný na zvýšenie účinnosti, kultivovanosť a dynamiku v celom modelovom rade.

Šiesta generácia modelu Honda CR-V bude prvým vozidlom značky, ktoré je systémom a asistentom vodiča, ktorý eliminuje mŕtve uhly okolo vozidla a ďalej prispieva k predchádzaniu kolízií znížením záťaže pre vodiča.

Honda CR-V e:PHEV | Zdroj: Honda

V segmente plug-in hybridov sme sa čerstvo dozvedeli o novej verzii ŠKODA Kodiaq iV, nedávno sa predstavila nová trieda E od Mercedes-Benz a dokonca aj nový Porsche Cayenne.

Náš tip
Rok 2024 do Európy prinesie nový plug-in hybrid Outlander
27. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+