MojElektromobil

Japonská značka Mitsubishi Motors bude naďalej pokračovať v investíciách na európskom trhu, čo sa prejaví aj na príchode nových elektrifikovaných vozidiel. Aktuálne pre Európu ohlásila veľkú novinku na rok 2024. Práve budúci rok má dôjsť k predstaveniu nového vlajkového modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

Čo všetko prinesie nová generácia známeho plug-in hybridu si automobilka zatiaľ necháva pre seba. Prezradila napríklad to, že pôjde o model vyvinutý špecificky pre Európu, čím poukazuje na plnenie zámeru pokračovať vo svojom pôsobení na kľúčovom európskom trhu.

Už 4. generácia

Nový Mitsubishi Outlander PHEV pre rok 2024 bude už 4. generáciou oceňovaného modelu. Ako Mitsubishi uvádza v tlačovej správe, modely Outlander do Európy dorazili už v roku 2003 a odvtedy sa ich predalo viac ako pol milióna.

Plug-in hybridné verzie sa do ponuky dostali o dekádu neskôr, v roku 2013, no tešia sa rovnakej popularite. Predalo sa ich viac ako 200 000 kusov, pričom toto rodinné SUV za ostatné dva roky získalo cez 20 rozličných ocenení za dizajn a technológie.

Karoséria nového Mitsubishi Outlander PHEV pre rok 2024 bude využívať tradičný dizajnový jazyk Mitsubishi Motors, ktorý podčiarkuje zameranie na bezpečnosť. Interiér má kombinovať vysokú úroveň kvality, funkčnosti a japonského remeselného spracovania. Táto kombinácia má podľa automobilka vytvárať prémiový pocit.

Podrobnosti si necháva pre seba

Nový Outlander bude využívať filozofiu dvoch elektromotorov pre pohon 4×4 so systémom trvalého pohonu všetkých štyroch kolies Super-All Wheel Control (S-AWC). Automobilka prezradila aj to, že nová generácia Mitsubishi Outlander PHEV dostane tie najmodernejšie asistenčné a informačné technológie, ktoré majú zaistiť vysokú úroveň bezpečnosti, komfortu a pohodlia.

Na presné špecifikácie nového modelu si ešte nejaký čas musíme počkať. Na Európsky trh má byť uvedený počas roka 2024.

Náš tip
Nové Mitsubishi ASX príde Európy aj ako plug-in hybrid. Vieme kedy
13. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+