MojElektromobil

Spoločnosť Deloitte zverejnila rebríček 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností v strednej Európe, Deloitte Technology Fast 50 CE.

V kategórii Rising Stars (vychádzajúce hviezdy) sa na piatom mieste umiestnil slovenský prevádzkovateľ rýchlonabíjacích staníc GreenWay Infrastructure s.r.o. s rastom 1123% za posledné 4 roky.

“V rebríčku dynamicky rastúcich spoločností Deloitte Technology Fast 50 CE sme sa umiestnili na 5. mieste v kategórii Vychádzajúce hviezdy. Ďakujeme, že aj vďaka vám rastie naša sieť a vaša spokojnosť.”

Spoločnosť GreenWay Infrastructure bola založená v roku 2014; GreenWay však u nás pôsobí už od roku 2011. Dlhé roky bol jediným poskytovateľom rýchlonabíjacích staníc na Slovensku a nabíjanie poskytoval bezplatne. K spoplatneniu nabíjania došlo v máji 2016, pričom vtedajší cenník bol prijatý komunitou prevažne negatívne. Cena za nabíjanie sa totiž kvôli vtedy platnej legislatíve odvíjala od počtu minút na nabíjačke, nie od skutočne dodanej energie. Cena za nabíjanie bola navyše v mnohých prípadoch vyššia než tankovanie benzínu do auta so spaľovacím motorom na rovnaký počet kilometrov.

Od apríla 2018 už GreenWay ponúka výhodnejší program ENERGIA spoplatnený podľa reálne dobitých kWh. Konkurenciou pre GreenWay je ZSE Drive, pričom ich programy sú taktiež spoplatnené podľa kWh (jeden z nich je spoplatnený iba mesačným poplatkom a ponúka nabíjanie bez spoplatnenia kWh).

V počte rýchlonabíjačiek na Slovensku aktuálne stále vedie GreenWay – k 16.10.2018 má 30 rýchlonabíjacích stojanov v 28 lokalitách. ZSE Drive má aktuálne 21 rýchlonabíjacích stojanov v 20 lokalitách.

16. októbra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+