MojElektromobil

Greenway prevádzkuje na Slovensku desiatky nabíjacích staníc typu CHAdeMO. Dokážu nabíjať jednosmerným prúdom (DC), a to výkonom až 44 kW. Stanice obsahujú nabíjacie konektory typu CHAdeMO, Combo-Type 2 (CCS) a Type 2. Teraz prináša aktualizáciu svojho cenníka pre nabíjacie stanice ako pre registrovaných zákazníkov, tak aj pre svoje roamingové služby nabíjania. Cenník platí na nabíjacích staniciach GreenWay na Slovensku od apríla tohto roka.

Náš tip
GREENWAY SPÚŠŤA PRVÝ GRIDBOOSTER SYSTÉM V STREDNEJ A VÝCHODNEJ EURÓPE, NABIJE ŠTYRI VOZIDLÁ NARAZ

Nové programy a nová sadzba za kWh

Pre Program ONE prináša nový cenník sadzbu vo výške 5€ za každých načatých 45 minút nabíjania (DC nabíjanie). Variabilná sadzba sa pohybuje na úrovni 0,13€ za minútu v prípade využitia DC nabíjania. Pre prípad využitia AC nabíjania je sadzba 1€ za každých začatých 60 minút nabíjania. Variabilná sadzba pre AC nabíjanie ≤ 11 kW / 1 minúta (pre dosiahnutý priemerný nabíjací výkon do 11 kW vrátane) činí 0,04€ resp.  > 11 kW / 1 minúta (pre dosiahnutý priemerný nabíjací výkonom nad 11 kW) činí 0,08€.

Program ENERGIA bude spoplatnený sumou 0,45€ v prípade využitia DC nabíjania, pričom je to sadzba za kWh / 1 kWh (sadzba za minúty / 1 minúta činí 0,10€). 45 minút je následne hodnota pre počet minút DC nabíjania, po ukončení ktorých sa začína uplatňovať okrem sadzby za kWh aj sadzba za minúty. V prípade AC nabíjania sa mení sadzba za kWh / 1 kWh na 0,30€, pričom minútová sadzba ponúka rovnakú sumu ako DC nabíjanie, t.j. 0,10€. 180 minút je hodnota pre počet minút AC nabíjania, po ukončení ktorých sa začína uplatňovať okrem sadzby za kWh aj sadzba za minúty.

Roamingové služby nabíjania, teda služby nabíjania na nabíjacích staniciach prevádzkovaných roamingovými partnermi spoločnosti GreenWay sú nasledovné. V prípade DC nabíjania ide o 0,65€ (50 kW / 1 minúta) resp. 0,25€ (22 kW / 1 minúta). AC nabíjanie bude následne spoplatnené sumou 0,65€ (43 kW / 1 minúta), 0,25€ (11-22 kW / 1 minúta) a 0,08€ (< 11kW / 1 minúta).

Ostatné poplatky

Súčasťou nového cenníka sú aj upravené poplatky. Registračný poplatok, vrátane vydania prvej nabíjacej karty (pre každého vodiča) je bezplatný. Vydanie novej nabíjacej karty (v prípade straty, poškodenia karty) alebo dodatočnej nabíjacej karty pre vodiča je spoplatnené sumou 5,00 eur. Spustenie nabíjania vykonané prevádzkovateľom GreenWay na základe požiadavky vodiča (bez použitia nabíjacej karty alebo prístupu do účtu v GW Platforme) je takisto spoplatnené sumou 5 eur.

Dodatočná platba za poškodenie zariadení siete GreenWay a iné porušenia uvedené v podmienkach poskytovania služby nabíjania spoločnosti GreenWay je spoplatnená sumou 100 eur. Uplatňuje sa pre všetkých zákazníkov bez ohľadu na spôsob užívania služieb. Dodatočná platba je konečná cena a zahŕňa DPH, ak tak stanovujú právne predpisy.

Greenway uvádza na svojej stránke kompatibilitu svojich nabíjacích staníc s vozidlami Nissan Leaf a e-NV200, Mitsubishi Outlander a i-miev, Peugeot iON, Citroën C-Zero, Renault Zoe, Toyota i-go, VW e-Up! a e-Golf, BMW i3, Kia Soul EV, Tesla Model S a Hyundai IONIQ Electric.

Zdroj: GreenWay

20. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+