MojElektromobil

Elektrické pickupy pomaly prichádzajú na trh. Automobilka Rivian už má niekoľko funkčných prototypov svojho elektrického R1T a pravidelne nás prekvapuje zaujímavými funkciami a možnosťami.

Ford zase pred pár dňami predstavil elektrickú verziu svojho najpredávanejšieho pickupu F-150 a demonštroval jeho silu skvelým spôsobom, keď ním potiahol 10 plne naložených vagónov. A teraz je rad na Tesle. Verejnosť už netrpezlivo očakáva príchod jej pickupu. Elon Musk hovorí, že automobilka je už „blízko“ k jeho predstaveniu.

Najbližšie k začiatku výroby je crossover Model Y, no hneď za ním nasleduje pickup, ktorý má vyzerať poriadne sci-fi. Krivka, ktorú vidíte na obrázku nižšie, bude skutočne súčasťou pickupu od Tesly. Ktorú časť karosérie bude tvoriť, zatiaľ verejnosť netuší.

.

Generálny riaditeľ Tesly sa už niekoľkokrát zmienil o pickupe, spomenul napríklad dojazd 400 až 500 míľ (643-805 kilometrov), pohon všetkých štyroch kolies s dynamickým podvozkom, ako aj šialene znejúcu vlečnú kapacitu 136-tisíc kg. Jeho cenovka sa má začať pod 50-tisíc dolárov a má poraziť Ford F-150.

Tesla plánuje odhaliť prototyp pickupu o 2 až 3 mesiace:

Musk povedal, že jeho futuristický dizajn nebude pre každého. Nuž, sami sa o tom presvedčíme už na konci septembra až koncom októbra, kedy automobilka spomínaný pickup predstaví.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

30. júla 2019
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+