MojElektromobil

V rámci predstavenia elektrického ťahača Semi a športiaka Roadster nám Tesla ukázala aj skice svojho pripravovaného pickupu. Ten sa nápadne podobá na Teslu Semi, pričom by mohol byť tak veľký, že odvezie bežný pickup.

V tieni predstavenia prototypov modelov Semi a Roadster ostali skice a “informácie” ohľadom elektrického pickupu Tesla. Z prvotných obrázkov vyplýva, že Tesla by mohla tento model poňať úplne inak. Nápadne sa totiž podobá na elektrický ťahač Semi, čo by znamenalo naozaj veľké rozmery, ak by nedošlo k jeho zmenšeniu. Elon Musk však hovorí, že je to pickup, ktorý uvezie pickup. To podporuje aj skica, ktorá vyobrazuje Tesla pickup s bežným pickupom na “korbe”.

Náš tip
Tesla zverejnila predpokladanú cenu svojho elektrického ťahača Semi. Je nižšia, ako sa čakalo
tesla pickup

Napriek veľkosti má postačiť bežný VP

Musk ďalej dodáva, že napriek veľkým rozmerom bude možné tento pickup šoférovať s bežným vodičský oprávnením. Navyše sa má riadiť rovnako jednoducho ako bežné osobné elektromobily značky Tesla. Aj vďaka jednostupňovej prevodovke. Myšlienka pickupu odvodeného z ťahača znie trošku absurdne, ale Tesla je Tesla. To, že by to tak mohlo skutočne byť, naznačuje aj starší tweet Elona Muska. V ňom odpovedá na otázku fanúšika ohľadom pickupu takto: “Čo ak sme spravili mini verziu Tesla Semi?”

Sme veľmi zvedaví, kedy sa dozvieme ďalšie informácie ohľadom pickupu Tesla. Ak by naozaj vychádzal z ťahača Semi, tak by sme nemuseli čakať dlho.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

27. novembra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+