MojElektromobil
eAutoportal 12. apríla 2017

Americký automobilový startup podporovaný čínskym kapitálom od LeEco, Faraday Future, sa snaží napodobniť dnes už etablovanú spoločnosť Tesla. Na tohtoročnom CES-e predstavil svoj prvý elektromobil Faraday Future FF 91, ktorý by mal byť konkurentom pre SUV Tesla Model X. Tento „sci-fi“ crossover ponúkne extrémne parametre – výkon 1050 koní, 130 kWh batériu a dojazd 735 km (NEDC). Posledné týždne nám priniesli niekoľko nových snímkov testovacieho beta prototypu, a to v podobe špionážnych záberov, ako aj tých oficiálnejších z autosalónu v Long Beach.

Koncom marca sa podarilo v západnom Hollywoode zaznamenať dobre maskovaný prototyp elektromobilu Faraday Future FF 91. Ten obsahoval senzory a kamery pokročilého systému 3D LIDAR, ktorý umožňuje autonómne riadenie.

Náš tip
VIDEO: Automobilka Faraday Future oslavuje 3. výročie vzniku novým teaserom modelu FF 91
 
Takže je zjavné, že testy sa netýkajú len samotného vozidla, ale aj systému LIDAR. Celý systém sa má skladať z 10 kamier, 13 radarov a 12 ultrazvukových senzorov. Prvé vozidlá, ktoré by mohli opustiť výrobné linky už o 2 roky, by tak mali byť schopné autonómneho riadenia najvyššieho stupňa.

Oveľa zaujímavejších záberov sme sa však dočkali z autosalónu v Long Beach, kde automobilka Faraday Future neoficiálne ukázala beta prototyp FF 91 v matnej čiernej farbe. Tento výstavný kúsok sa však na cesty zrejme nedostane, keďže má namiesto spätných zrkadiel kamery. Dizajn elektromobilu bol prijatý rôzne. Dá sa povedať, že až „kontroverzne“. My dizajn hodnotiť nebudeme, ale pre zaujímavosť uvedieme, že ho mal na svedomí Richard Kim. Ten navrhol okrem iného aj koncept elektromobilu BMW i3 a plug-in hybridu BMW i8.

 
Viac informácií o elektromobile Faraday Future FF 91 nájdete v našom článku prostredníctvom nasledujúceho odkazu:
Náš tip
Faraday Future FF91: elektro-kozmická loď na kolesách s výkonom 1 050 koní

 

Problémy s financovaním továrne Faraday Future

V posledných mesiacoch sa objavilo množstvo informácií o finančných problémoch spoločnosti Faraday Future. Problémy sa mali týkať kapitálu čínskeho investora LeEco, keďže čínska vláda začala prísne regulovať „vývoz“ kapitálu za hranice. Riešením tejto situácie by mal byť predaj pozemkov a budov v Silicon Valley, ktoré sú vo vlastníctve LeEco. Spoločnosť by tak mala získať 260 miliónov dolárov. Financie Faraday Future bude mať po novom na starosti bývalý finančný riaditeľ BMW a Deutsche Bank, Stefan Krause, ktorý prišiel do spoločnosti koncom februára.

faraday future tovaren
Zdroj: Faraday Future

Pripomíname že výstavba továrne Faraday Future bola zahájená už pred rokom v Las Vegas. Celkové náklady na jej realizáciu sa majú pohybovať na úrovni 1 miliardy dolárov. Doposiaľ bolo preinvestovaných 160 miliónov dolárov.

Zdroj článku a titulnej foto: electrek.co

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. apríla 2017
Fotománia

+