MojElektromobil
eAutoportal 10. mája 2017

Kto by bol povedal, že sú to už 3 roky od vzniku ambiciózneho americko-čínskeho automobilového startupu Faraday Future, ktorý sa špecializuje na elektrické vozidlá. Spoločnosť, ktorá sama seba profilovala ako Tesla „killer“, predstavila na začiatku roka obrovský elektrický SUV/crossover s označením FF 91. Pri príležitosti osláv výročia, zverejnila automobilka nový teaser, v ktorom sa predvádza model Faraday Future FF 91 v plnej kráse.

Supervýkonný luxus na štyroch kolesách bol nedávno spozorovaný v Hollywoode ako maskovaný testovací prototyp, vybavený LIDAR „súpravou“, ktorá má na starosti autonómne riadenie. Takže veríme, že vývoj sériového vozidla je na dobrej ceste. Rovnako ako výstavba továrne automobilky, v prípade ktorej sa už dlhšie skloňujú finančné problémy. Čínsky investor Leshi Holding, medzičasom našiel spôsob, ako presunúť svoj kapitál do USA.

Náš tip
Faraday Future FF 91: Nové zábery konkurenta Tesly Model X

Spoločnosť však uisťuje, že „miliardová“ továreň vyrastie v Las Vegas podľa aktualizovaných plánov. To znamená, že bude postavená v 2 etapách. V prvej sa postaví hala pre výrobu elektromobilu FF 91. Tá bude mať rozlohu 60 000 metrov štvorcových. Zvyšných 220 000 metrov štvorcových sa dobuduje v rámci druhej etapy.

Do výroby sa chystá už o 2 roky

Elektromobil Faraday Future FF 91 s výkonom 1050 koní a 130 kWh batériou by sa mohol začať vyrábať už v roku 2019, kedy by mali ísť do výroby aj súčasné prototypy elektromobilov mnohých tradičných automobiliek. Budeme preto zvedaví, ako sa toto luxusné „monštrum“ presadí na rozrastajúcom sa trhu elektrických vozidiel.

Na nasledujúcej fotografii, vyhotovenej pri príležitosti oslavy 3. výročia, sa nachádza gro zamestnancov spoločnosti Faraday Future. Na vývoji prototypu FF 91 sa však podľa spoločnosti podieľalo vyše 1 400 zamestnancov z 36 krajín.

faraday future oslava
Zdroj: Faraday Future cez Twitter

Podrobnejšie informácie o modely Faraday Future FF 91 nájdete v našom článku prostredníctvom nasledujúceho odkazu.

Náš tip
Faraday Future FF91: elektro-kozmická loď na kolesách s výkonom 1 050 koní

Zdroj: Faraday Future

eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. mája 2017
Fotománia

+