MojElektromobil

Už v zime sme informovali o tom, že elektrický crossover Kia EV6 čaká v roku 2024 niekoľko technologických aj dizajnových vylepšení. V týchto dňoch došlo k jeho predstaveniu, novinka prinesie niekoľko technologických vylepšení vrátane akumulátora s väčšou kapacitou, či dlhší dojazd. O správe informoval portál electrek.

Kia uviedla EV6 na trh v marci 2021 ako svoj prvý elektromobil založený na platforme E-GMP, ktorú nájdeme v SUV EV9 a pripravovaných modeloch EV4 a EV5. Táto platforma dokáže pri EV9 pojať batériu s kapacitou až 99,8 kWh. Podľa očakávaní sa však až takto veľká batérie nedostala do EV6 kvôli rozmerom a hmotnosti.

Rovnako ako modernizovaný koncernový súrodenec Hyundai Ioniq 5, tak aj Kia EV6 dostala väčšiu 84 kWh batériu oproti súčasnej 77 kWh. Tá umožní novinke dojazd na jedno nabitie približne 550 kilometrov. Vďaka zvýšenej hustote energie umožňuje nová batéria aj rýchlejšie nabíjanie. Nový model EV6 sa dokáže nabiť z 10 % na 80 % za 18 minút vďaka nabíjaciemu výkonu až 350 kW.

facelift 2024 kia ev6 interier
Interiér faceliftovanej verzie Kia EV6 | Zdroj: Kia

V interiéri pribudol nový informačno-zábavný systém Kia ccNC, ktorý podporuje Apple CarPlay a Android Auto. Nový systém rozširuje funkcie OTA (over-the-air, čiže po vzduchu bez nutnosti fyzickej návštevy servisu) a pridáva možnosti streamovania. Kia tvrdí, že pridané prvky vytvorili luxusnejší a modernejší vnútorný priestor. Patrí sem nový panoramatický zakrivený displej, prepracovaný volant a vylepšená podložka na bezdrôtové nabíjanie.

Mohlo by vás zaujímať:

Plánované uvedenie na trh sa má uskutočniť v júni, čím sa dokončí obnova modelovej palety elektromobilov Kia radu EV, ktoré tak po novom budú zdieľať spoločný dizajnový jazyk. Len nedávno pri tom výrobca zverejnil náhľady nového kompaktného SUV elektromobilu Kia EV3, ktorý sa má vyrábať aj na Slovensku.

Náš tip
Exkluzívne: Vyskúšali sme nové Porsche Taycan, ponúkne najrýchlejšie nabíjanie | Prvá jazda
15. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+