MojElektromobil

Ponuka a dostupnosť elektromobilov a plug-in hybridov sa každoročne zlepšuje, pribúda množstvo zaujímavých modelov, a práve z tých teraz v jedinečnej ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing môžete vybrať tie najlepšie modely. Hlasovanie prebieha od 22. mája 2023 do 25. júna 2023.

Každý úspešný hlas sa automaticky dostáva do súťaže o jednu zo série lákavých cien. Vyhrať môžete elektromobily a plug-in hybridy na víkend, prípadne na celý týždeň, vďaka čomu sa so svetom elektrických áut zoznámite v tej najlepšej možnej podobe. Nechýbajú ani ďalšie atraktívne ceny ako napríklad 365-dňové diaľničné známky, zážitkové jazdy na elektromobile Tesla Model S Plaid či nabíjanie od ZSE Drive (1 x mesačný program FLAT a 1 x mesačný program PARTNER).

Hlasovanie v ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing bolo v porovnaní s predošlými ročníkmi výrazne rozšírené. Svojho favorita môžete vybrať v ôsmich kategóriách a najlepších elektrifikovaných vozidiel hľadáme aj najlepšiu aplikáciu automobiliek. Pre prípady, kedy v niektorej kategórii nechcete hlasovať pribudla možnosť “Nechcem hlasovať”, ktorú nájdete vždy na konci.

Zapojiť sa do hlasovania je veľmi jednoduché. Stačí prejsť na oficiálnu webovú stránku ankety ElektromobilRoka.sk, zvoliť Hlasovanie a vybrať vašich favoritov v jednotlivých kategóriách. V poslednom kroku je potrebné zadať základné osobné údaje spolu s e-mailovou adresou. Následne, po odoslaní hlasov, vám pošleme na zadaný e-mail správu s odkazom pre potvrdenie vášho hlasovania. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú vymazané.

Aj piaty ročník veľkej ankety Elektromobil Roka powered by ČSOB Leasing už tradične obsahuje možnosť ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru. Do ankety môžete pozvať vašich priateľov a známych, za čo vás patrične odmeníme. Informácie o tom, ako postupovať dostanete v potvrdzovacom e-maile po úspešnom zahlasovaní v ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing.

V každej kategórii sú nominované iné modely, aby ani jeden nikdy nefiguroval v dvoch rozdielnych kategóriách. V prvých šiestich kategóriách sú nominované modely, ktoré majú oficiálne zastúpenie na Slovensku a aktuálne sa predávajú. V kategórií “Nominácia verejnosti” sú zase modely bez oficiálneho zastúpenia na Slovensku a boli nominované čitateľmi nášho portálu MôjElektromobil.sk.

Náš tip
Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Takto jednoducho môžete zvýšiť svoje šance na výhru!

Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Úžitkový Elektromobil

V každej kategórii nájdete rozmanitú ponuku elektrifikovaných vozidiel rôznych cenových relácií, veľkostí a značiek. Poďme sa v krátkosti pozrieť na to, ktoré modely sa uchádzajú o váš hlas v kategórii Úžitkový Elektromobil.

Kategória obsahuje konkrétne 6 modelov, medzi ktorými sú: Ford E-Transit, Mercedes-Benz eSprinter, Opel Combo-e, Toyota Proace City EV, Opel Zafira-e a Volkswagen ID.Buzz Cargo. Na Vás už zostáva zvoliť svojho favorita.

Ford E-Transit

Ford E-Transit | Foto: Ford

 Ford otvorene hlási, že pri návrhu svojej novinky nepristupuje k žiadnym kompromisom a do elektriny ide naplno. Využíva preto novú podvozkovú platformu. Ako cieľovú hodnotu dojazdu pri sériovo vyrábanej verzii Ford E-Transit Custom si stanovil až 380 kilometrov.

Súčasne spomína aj ťažnú kapacitu do 2000 kilogramov, podporu DC nabíjania či prítomnosť funkcie Pro-Power Onboard, ktorá zjednodušene povedané umožňuje vozidlo využívať ako prenosný generátor na napájanie elektrických prístrojov a nástrojov. Ford E-Transit Custom má stanoviť nový štandard v segmente dodávok s nosnosťou do jednej tony, takže je jasné, že Ford si od toho sľubuje pomerne veľa.

Mercedes-Benz eSprinter

Foto: Mercedes-Benz

Skriňové vozidlo eSprinter je ideálnym riešením pre prípady, kedy firma hľadá efektívne vozidlo pre prepravu primárne v mestských trasách. Elektrická verzia sa drží tradície a prináša všetky skvelé vlastnosti, ktorými sú modely Sprinter známe už viac ako dve desaťročia.

eSprinter je spoľahlivý, hospodárny a flexibilný. Pýši sa elektrickým dojazdom až do 157 kilometrov (podľa WLTP) a efektívnym elektrickým pohonom s výkonom max. 85 kW. Objem ložného priestoru 11 m³ nie je elektrickým pohonom žiadnym spôsobom obmedzený, akumulátor je uložený pod ním. Užitočné zaťaženie je maximálne 1 006 kg.

Opel Combo-e Van

Zdroj: Opel

V novom modeli Combo-e Cargo sa spájajú obchodné skúsenosti značky Opel s precíznym inžinierstvom, výsledkom čoho je plne elektrické úžitkové vozidlo s optimálnou účinnosťou a bezkonkurenčnou elektrickou mobilitou. Aj pri svojom kompaktnom profile má Combo-e Cargo priestranný nákladný priestor s objemom 4,4 m³, ktorý podporujú špičkové funkcie na usporiadanie nákladu, ako je napríklad systém FlexCargo s priechodnou priečkou na nakladanie. Obsahuje 50 kWh batériu, ktorá sa stará o 275 km jazdy, podľa WLTP. Na nabíjanie je možné využívať 100 kW DC alebo 11 kW AC nabíjanie.

Toyota Proace City EV

Toyota Proace City EV | Zdroj: Toyota

Model Proace City Electric je pripravený na každý deň v meste a využíva batériový elektrický pohon s nulovými emisiami. Pýši sa dojazdom na jedno nabitie až 275 km, možnosťou naložiť až dve europalety, užitočným zaťažením 750 kg či podporou rýchleho DC nabíjania s výkonom 100 kW – 30 minút na rýchlonabíjačke vám stačí k nabitiu batérie na 80%.

 

Opel Zafira-e

Opel Zafira-e Life
Opel Zafira-e Life | Zdroj: Opel

Aj keď ide o veľmi veľké vozidlo, Zafira-e Life sa bez problémov zmestí aj na stiesnenejšie miesta, akými sú napríklad podzemné garáže. Pod jeho kapotou sa nachádza elektromotor s výkonom 100 kW / 136 koní s predným náhonom. Batéria s kapacitou 75 kWh sa nachádza v podlahe vozidla, a preto neuberá na veľkosti vnútorných priestorov.

Vo vnútri sa dočkáme množstva miesta, ktoré môžete využiť na prevezenie objemného nákladu alebo až siedmich pasažierov. Okrem veľkého vnútorného priestoru zaujme interiér tiež rozkladacím stolíkom v druhom rade sedadiel, ktorý sa dá použiť na viacero účelov. Priemerná spotreba vozidla je uvádzaná výrobcom na úrovni 24,4-27,3 kWh na 100 km.

Volkswagen ID.Buzz Cargo

Volkswagen ID.Buzz Cargo | Foto: Volkswagen

Od nepamäti je pre modelový rad typická ikonická predná časť s profilom písmena V, akú má aj aktuálny ID. Buzz. Rovnako tak ide o veľkorysý interiér s čistým rozložením, premyslenou koncepciou pre optimálne využitie. V prípade osobnej verzie má päť osôb k dispozícii veľký priestor na pohodlné cestovanie a k tomu obrovský batožinový priestor s objemom 1121 litrov.

Keď sa sklopia sedadlá v druhom rade, využiteľný objem sa zväčší až na maximum 2205 litrov. Úžitkový ID. Buzz Cargo má nákladný priestor oddelený pevnou stenou a v kabíne štandardne dve, prípadne tri sedadlá. Do nákladného priestoru elektrickej skriňovej dodávky s objemom 3,9 m3 sa naprieč zmestia dve europalety s nákladom.

V Európe je ID.Buzz Cargo dostupný so 77 kWh batériou a elektromotorom s výkonom 150 kW (204 k), ktorý poháňa zadné kolesá. Plochá batéria, uložená v dvojitej podlahe karosérie, spolu s ľahkým elektromotorom zabezpečujú nízke ťažisko a optimálne rozloženie hmotnosti na nápravy. Batéria sa dá nabíjať striedavým prúdom (AC) s výkonom 11 kW alebo jednosmerným prúdom (DC) s výkonom až do 170 kW. Nabitie batérie z 5 na 80% je potom otázkou približne 30 minút.

13. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+