MojElektromobil

Hovorené slovo má svoje čaro a podcasty dokážu veľmi príjemnou formou sprostredkovať množstvo zaujímavých informácií z rôznych oblastí. Môžete ich počúvať počas cestovania, vo voľnom čase, ale aj popri práci.

Podcastov o elektromobiloch síce nie je veľmi veľa, no niekoľko tých, ktoré sa tejto téme venujú sa predsa len dá nájsť. Dokonca aj priamo zo slovenskej produkcie. Poďme sa pozrieť na niekoľko podcastov, v ktorých hlavnú úlohu zohrávajú elektromobily.

Na plný prúd

Ak hľadáte podcast o elektromobiloch, tak by vaše prvé kroky mali smerovať k produkcii Slovenskej asociácie pre elektromobilitu (SEVA). Produkuje prvý slovenský podcast o elektromobilite, elektrických autách a jazdení na elektrickú energiu – Na plný prúd. Aktuálne má na konte asi tri desiatky epizód s veľmi zaujímavými témami, pričom produkcia pokračuje aj v roku 2022. SEVA už zo svojej podstaty žije elektromobilitou naplno, takže o kvalitu informácií je postarané.

Séria Za volantom o elektromobiloch

Podcast Na Plný Prúd je priamo zameraný na elektromobily, to ale neznamená, že voči téme zostávajú slepé aj ostatné produkcie. Zaujímavá je napríklad špecializovaná séria Za volantom o elektromobiloch od SME. Tradične sa tento podcast volá „Za volantom“, no vďaka spolupráci so Škoda Auto Slovensko vzniklo aj niekoľko epizód zameraným práve na elektrické autá.

Vybrané epizódy bežných podcastov

Denník N sa zase pred časom zameral na problematiku okolo batérií pre elektromobily – epizóda „Pri nerastných surovinách sme sa dlhodobo spoliehali na Čínu. Môžeme na to doplatiť, hovorí odborník na batérie do elektromobilov“. Tiež ide o prakticky osamelý diel venovaný elektromobilite, no jediný špecializovaný podcast je spomínaný Na Plný Plyn, takže tu už sme v segmente niekoľkých epizód zo všeobecnej produkcie.

Elektromobilita sa pozornosti dočkala aj zo strany týždenníka Týždeň, ktorý sa jej venoval v niekoľkých častiach svojho podcastu .chytrémesto.

Spomeňme si ešte časť „Autobatérie a elektromobily“ z podcastu Čierna labuť_FM či epizódu „Na Zelenú Tému so ZSE: Rozhovor s vlogerom, Rasťo Chvála: ,,Elektromobil by mal byť druhé auto v rodine“ z produkcie Podcasty Aktuality.sk.

Ako hľadať podcasty o elektromobiloch?

Veľkou pomocou v tomto smere budú špecializované weby, ktoré slúžia ako databázy epizód slovenských podcastov – Podmaz.sk. Do vyhľadávania stačí zadať pojmy „elektromobil“ a zobrazia vám epizódy, ktoré sa venujú tejto téme.

26. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+