MojElektromobil

Medzi automobilkami, ktoré plánujú posilniť svoju ponuku elektrických vozidiel sa najnovšie opäť objavil Ford. Už začiatkom roka priblížil svoju novú stratégiu okolo elektrických áut. Do svojej európskej centrály v Kolíne nad Rýnom plánuje preinvestovať až 1 miliardu dolárov, aby ju do roku 2023 premenil na významné elektrifikačné centrum.

Aktuálne sa v súvislosti s elektrifikáciou portfólia Fordu objavili informácie o pripravovanej novinke. Ako informuje portál Autocar, dizajnéri automobilky už majú intenzívne pracovať na prvotných návrhoch plne elektrického modelu Ford Focus. Celý projekt sa má momentálne nachádzať v začiatkoch, a preto chýbajú podrobnosti, no z rétoriky je celkom jasné, že elektrický Focus bude už vo veľmi blízkej dobe stálicou elektrifikovaného portfólia. 

Druhý pokus

Za zmienku určite stojí, že Ford už elektrický Focus vyrábal, no kvôli smutne nízkym predajom produkciu ukončil v roku 2018. Trh sa však medzičasom výrazne posunul smerom k elektrickým autám, ktoré sa dnes tešia omnoho väčšej popularite a súčasné trendy naznačujú, že v najbližších rokoch sa na tom nič nezmení. Opätovné uvedenie plne elektrického Focusu s využitím najmodernejších technológií preto môže byť skutočne dobrým krokom.

Špekuluje sa, že pripravovaná novinka bude postavená do pozície ostrého rivala pre model Volkswagen ID.3. V prípade, že Ford plánuje nový elektromobil do predaja dostať čo najskôr je vysoko pravdepodobné, že siahne po platforme MEB práve od Volkswagenu. Nedávno totiž došlo k podpísaniu dohody o tom, že predmetná platforma bude využitá pre elektrický crossover rodiny Mach-E, ktorý je pripravovaný na rok 2023. 

Náš tip
Ford prioritizuje výrobu elektrického Mustangu, vyrába ich viac ako spaľovacích
18. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+