MojElektromobil
Slavo Dzuričko 9. mája 2018

Do Kalifornie teraz mieria ďalšie kusy plne elektrických školských autobusov z dielne spoločnosti The Lion Electric Co. Celkový počet elektrobusov určených na prevoz žiakov a študentov sa tak vyšplhá na 150 kusov. Pôjde tak o najväčšiu plne elektrickú flotilu školských autobusov od jedného priameho OEM výrobcu v rámci Severnej Ameriky.

Náš tip
PROTERRA PRICHÁDZA SO SVOJÍM ELEKTROBUSOM S DUÁLNYM ELEKTROMOTOROM. PREŽIJE KOPCE V UTAHU?

Školské elektrobusy Lion

First Priority GreenFleet (FPGF) v spolupráci so spoločnosťou The Lion Electric Co. oznámila len za tento mesiac príchod 40 nových elektrických autobusov. Práve tieto vozidlá rozširujú aktuálnu flotilu, ktorá za posledných 12 mesiacov narástla na spomínaných 150 vozidiel. Elektrobusy majú v závislosti od konfigurácie dojazd na jedno nabitie približne na úrovni 90 – 150 kilometrov.

Výrobca je považovaný za lídra v pozícii elektrifikácie školských autobusov, rastie mu však konkurencia od firmy Blue Bird alebo skupiny Daimler. Spoločnosť Lion tak neváha a svoje úsilie a osemročný vývoj na poli elektrického pohonu chce pretaviť aj do práce, ktorá bude siahať nad rámec školských autobusov. Viac informácií o ďalšom rozšírení portfólia by sa malo objaviť pri správe z továrne spoločnosti v Quebecu.

Náš tip
DOPRAVNÝ PODNIK BRATISLAVA PUSTIL DO ULÍC ELEKTROBUSY! | AKTUÁLNE

Prijali by ste elektrické školské či medzimestské autobusy aj na Slovensku? Na aký účel by sa elektrobusy mohli hodiť najviac? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: electrek.co 1, 2

9. mája 2018
Fotománia

+