MojElektromobil

Medzi značky, ktoré sa rozhodli pustiť do elektrifikácie svojho portfólia sa prekvapivo rozhodol pripojiť aj výrobca legendárnych “muscle cars” Dodge. Materský koncern Stellantis to prezradil už pred niekoľkými mesiacmi. Teraz aktuálne plány upresnil priamo generálny riaditeľ značky Dodge, Tim Kuniskis. Téme sa venoval portál TheVerge.

Tradičná americká automobilka v roku 2024 ukončí výrobu zbožňovnaých modelov Charger a Challenger so spaľovacími motormi.  Legendárnych “trhačov asfaltu” v horizonte dvoch rokov nahradia plne elektrické verzie, ktorá majú všetkým vyraziť dych a rozptýliť pochybnosti spojené s prechodom do elektrickej éry.

Dodge jednoducho intenzívne pracuje na tom, aby svojich fanúšikov nesklamal. Zatiaľ ale nie je celkom jasné, či bude naďalej používať aj ikonické názvy Charger a Challenger alebo pre svoje elektrické autá zvolí niečo úplne nové. V histórii značky ide o drastickú zmenu, takže by nebolo úplným prekvapením, keby to so sebou prinieslo aj nové označenia.

V príprave už tri modely

V roku 2024 má automobilka na trh priniesť svoj vôbec prvý športový elektromobil. Vývojári majú momentálne pracovať na prvotných návrhoch a novinka by mala byť predstavená v horizonte štyroch až piatich mesiacov. O aký model vlastne pôjde nateraz zostáva záhadou. Po predstavení spomínaného konceptu má nasledovať plug-in hybrid a tretie, zatiaľ nešpecifikované auto. 

Dodge sa prechodu na elektromobility už viac nevyhýba, práve naopak. Pod krídlami koncernu Stellantis ho začal vítať . Vedenie automobilky verí, že úpravou produktovej ponuky sa podarí prilákať úplne nových zákazníkov. Napriek tomu sa stále aspoň trochu snaží pridržať svojho odkazu. Ako uviedol Kuniskis, Dodge nebude predávať obyčajné elektrické autá, zákazníkom prinesie “eMuscle”.

Náš tip
Elektrický Hummer predstavený. Dostal 560 km dojazdu a extrémne off-road schopnosti + fotogaléria
26. novembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+