MojElektromobil

Ministerstvo hospodárstva na svojej oficiálnej webovej stránke zverejnilo predbežné vyhodnotenie žiadostí o získanie dotácie na nákup elektromobilov a plug-in hybridov.

Ako sme avizovali, komisiou rezortu bolo preskúmaných 115 žiadostí o dotácie. Z tohto počtu je 106 žiadostí schválených, 5 neschválených a 4 prešli predbežným schválením s nutnosťou odstránenia formálnych nedostatkov.

Zverejnený zoznam nájdete na oficiálnej stránke MH SR – odkaz tu. Zoznam bol medzičasom mierne upravený, pribudli len odôvodnenia, prečo neboli vybrané žiadosti schválené – aktualizovaný zoznam tu. Podmienky, na ktoré MH SR odkazuje, nájdete v tomto dokumente zverejnenom na oficiálnej stránke.

Zmluvy na podpis

Úspešným žiadateľom budú postupne doručované potrebné právne dokumenty na podpis – zmluva o poskytnutí dotácie. Od termínu podpísania zmluvy budú mať 12 mesiacov na splnenie svojho záväzku – kúpu elektromobilu alebo plug-in hybridu. Štát im následne zašle refundáciu v schválenej výške.

Pre všetkých záujemcov sme pripravili zoznam najlacnejších elektromobilov ale aj zoznam plug-in hybridov, ktoré kúpite na Slovensku.

Celý kontrolný a schvaľovací proces by zo strany komisie rezortu mal byť dokončený v priebehu tohto mesiaca. O problematike s vozidlami sme sa venovali v článku Dotácie a zálohy: MH SR a SIEA poslali oficiálne stanovisko k termínom objednania.

Komisia by sa mala postupne zaoberať ďalšími žiadosťami a čoskoro doplniť zverejnené informácie, aby tak postupne došlo k skompletizovaniu celého zoznamu. Nakoľko čiastkový zoznam uvádza, že 5 žiadostí nebolo schválených, na rad by sa mali dostať ďalší záujemcovia z poradovníka.

Za tip ďakujeme Ivanovi Slivkovi. 

24. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+