MojElektromobil

Situácia okolo štátnych dotácií na podporu kúpy elektromobilov a plug-in hybridov sa po dlhšom čase výrazne pohla vpred. Podľa našich informácií, z prostredia Ministerstva hospodárstva, v priebehu včerajšieho dňa došlo k zasadnutiu komisie rezortu, ktorá v rámci finálneho procesu preskúmala približne 115 žiadostí. 

Zoznam žiadostí, ktoré úspešne prešli finálnym schválením, bude zverejnený v priebehu budúceho týždňa, po tom, čo ich podpísaním odobrí minister MH SR, Peter Žiga. Dozvedieť by sme sa snáď mohli aj to, či nejaké žiadosti boli zamietnuté, čím by šancu získali ďalší ľudia zo zásobníka žiadateľov. 

Úspešným žiadateľom budú postupne doručované potrebné právne dokumenty na podpis – zmluva o poskytnutí dotácie. Od termínu podpísania zmluvy budú mať 12 mesiacov na splnenie svojho záväzku – kúpu auta. Štát im následne zašle refundáciu v schválenej výške.

Celý kontrolný a schvaľovací proces by zo strany komisie rezortu mal byť dokončený v priebehu tohto mesiaca.

Náš tip
Dotácie a zálohy: MH SR a SIEA poslali oficiálne stanovisko k termínom objednania
14. februára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+