MojElektromobil

V americkom štáte Oregon došlo k doposiaľ najvážnejšej známej nehode elektromobilu Tesla Model 3.

Vodič 15. novembra 2018 v neskorých večerných hodinách vo veľkej rýchlosti stratil kontrolu nad vozidlom a vyletel z cesty. Po takmer 30-metrovom páde skončil v jazere v blízkosti mestečka Canby.

Hasiči ho museli z vozidla vyprostiť. Vodič Tesly po tejto hrozivo vyzerajúcej nehode bol celý čas pri vedomí a komunikoval. Utrpel viacero zlomenín, preto bol transportovaný vrtulníkom do nemocnice. V čase nehody sa vo vozidle nachádzal sám. To že rýchlosť pravdepodobne nebude jedinou príčinou nehody sa ukázalo pri vyšetreniach – v krvi mu namerali 1,7 promile alkoholu.

Vodič napriek vážnym zraneniam nehodu prežil. Tesla Model 3 je podľa hodnotenia amerického národného úradu pre bezpečnosť premávky (NHTSA) najbezpečnejším vozidlom na svete. Skúsenosti z reálnej premávky toto hodnotenie zatiaľ potvrdzujú – doposiaľ nedošlo pri nehodách Modelu 3 k žiadnemu úmrtiu.

Model 3 sa predáva pomerne krátko, aj za ten čas však už má za sebou viacero vážnejších nehôd. Dokazujú to fotografie z portálu Copart, na ktorom prebiehajú aukcie vozidiel po nehodách. Objavili sa na ňom aj fotografie vozidla po tejto nehode. Je priam neuveriteľné že z takto zničeného auta vystúpil niekto živý.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Tesla Model 3 sa podľa testov NHTSA stala najbezpečnejším autom

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

12. decembra 2018

+