MojElektromobil

Čínska spoločnosť Dongfeng Motor Corporation, známa jednoducho ako Dongfeng, na Slovensku spustí predaj ďalšieho elektromobilu, respektíve dvoch. Aktuálne má v ponuke plne elektrické modely SERES 3 a VOYAH FREE, pričom druhý menovaný dorazil len koncom augusta 2022.

VOYAH FREE mimochodom na prvý pohľad pôsobí ako konkurencia pre prémiové SUV modely značiek Audi, Volvo či Mercedes-EQ. V podstate to potvrdzuje aj predajná cena začínajúca na 95 990€.

Spomeňme si aspoň niekoľko základných údajov: výkon 360 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za  4,7 sekundy, batéria s kapacitou 106 kWh, kombinovaný dojazd 500 kilometrov (WLTP) a maximálny nabíjací výkon 120 kW. Nechýba pohon všetkých štyroch kolies.

VOYAH FREE | Foto: DongFeng

SERES SF5

Prvou z noviniek, ktoré by mali pribudnúť v poslednom štvrťroku 2022 je elektromobil SERES SF5. Ide o výkonné elektrické SUV. Zaujímavosťou je, že pôvodné informácie zo strany predajcu uvádzali, že SERES SF5 bude na Slovensku k dispozícii už koncom roka 2021. Nestalo sa tak. Aktuálne na oficiálnej webovej stránke namiesto ceny svieti údaj „4Q 2022“.

Pripomeňme si, že v prípade čisto elektrickej verzie SERES SF5 sa pozeráme na model s dvojicou elektromotorov s celkovým výkonom 510 kW a krútiacim momentom 1040 Nm. Podpisuje sa to na zrýchlení z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje 255 km/h. Dongfeng Seres SF5 disponuje pohonom všetkých kolies.

Napriek tomu, že ide o zástupcu radu SUV s hmotnosťou 2370 kg, vďaka batérii s kapacitou 90 kWh má čisto elektrický dojazd dosahovať až 500 kilometrov, avšak podľa staršej metriky NEDC.

Foto: Dongfeng

T5 EVO EV

Druhou novinkou pre koniec roka 2022 má byť plne elektrická verzia Dongfeng T5 EVO EV. Slovenské zastúpenie značky o tom informuje prostredníctvom sociálnej siete Facebook, kde ako termín dostupnosti uvádza december 2022.

Dodáva, že výrobca zatiaľ nestanovil presnú predajnú cenu, ktorá bude známa až počas posledného mesiaca tohto roka. Cena benzínovej verzie modelu T5 EVO začína na 30 990€, od čoho sa môžeme medzičasom aspoň trochu odraziť.

Elektrická verzia sa bude pýšiť výkonom 150 kW, krútiacim momentom 340 Nm, kapacitou batérie 85,90 kWh (pravdepodobne využiteľná) a dojazdom 521 kilometrov (podľa WLTP). To sú všetky informácie, ktoré boli zverejnené v súvislosti s novým modelom. Viac sa od slovenského predajcu pravdepodobne dozvieme počas najbližších mesiacov.

Náš tip
Elektrický Peugeot e-308 prichádza: 400 kilometrov a nová batéria
16. septembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+