MojElektromobil

Spoločnosť DHL takisto prináša elektrifikáciu do svojich vozidiel, ktoré doručujú zásielky obyvateľom vo vybraných krajinách. V rámci týchto vozidiel použije batérie zo známeho elektromobilu BMW i3.

Logistický gigant vyvíja svoj vlastný elektrický „Streetscooter,“ ktorý doručí zásielky rýchlo a ekologicky. BMW sa do projektu „Streetscooter“ zapája práve ako dodávateľ batériových modulov. Vozidlá pre doručovanie zásielok budú využívať rovnaké batérie ako spomínaný elektromobil BMW i3.

Náš tip
BMW GROUP PLNÍ SVOJ ZÁVÄZOK DODAŤ V ROKU 2017 AŽ 100 000 ELEKTRIFIKOVANÝCH VOZIDIEL

Prečo práve BMW i3?

„Moduly vysokej napätia BMW i3 sú príkladom mimoriadnej spoľahlivosti a výkonu v automobilovom sektore. Umožňujú používať najmodernejšiu technológiu elektrického pohonu a integrovaný manažment energie aj v náročnej dodávateľskej a distribučnej sieti,“ – komentoval prof. Achim Kampker, CEO projektu Streetscooter.

DHL však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá sa rozhodla využiť potenciál batérií použitým v rámci elektromobilu BMW i3. Torqeedo v rámci projektu elektrifikovanej lode takisto používa rovnaké akumulátory z dielne nemeckého BMW. Model použitej batérie sa skladá z ôsmych modulov s 12 článkami a celkovou kapacitou 33 Wh.

„Výber batériových modulov BMW i pre Streetsccoter je ďalším dôkazom toho, že robustnosť, inovácia a starostlivosť v produktoch orientovaných na budúcnosť sa v žiadnom prípade nevylučujú. Úspešný prenos špičkovej automobilovej technológie dokonca aj v náročnej oblasti poštových a balíkových dodávok svedčí o ďalekosiahlej a univerzálnej koncepcii BMW i,“ – hovorí Dr. Alexander Kotouc, vedúci produktového manažmentu BMW i.

Zdroj: electrek.co 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. januára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+